Trump’ı desteklemiyorsanız Boykot Etmeniz Gereken 11 Şirket

Donald Trump Boykot Etmeniz Gereken 11 Sirket

Amerika Birleşik Devletler Başkanı Donald Trump’ı desteklemiyorsanız Boykot Etmeniz Gereken 11 Şirket

Trump’ı desteklemiyorsanız Boykot Etmeniz Gereken 11 Şirket

Alaturka | Los Angeles – Amerika Birleşik Devletler Başkanı Donald Trump görevine yeni başlamasına rağmen, ülke genelinde birçok eyalette milyonlarca kişi tarafıdan sokaklarda protesto edildi.

Amerika tarihine geçen ve yaklaşık 4 milyon kişinin katıldığı Kadınlar Günü Yürüyüşünde yoğun bir şekilde protesto edilen Trump, 27 Ocak’ta imzaladığı ve 7 Ülkede yaşayan Müslümanlarının Amerikaya girmesini engelleyen Müslüman Göçmenleri Yasağı sonrası Hava alanlarını dolduran yüzbinlerce Amerikalı tarafından protesto ediliyor.

İşte Trump ürünlerini taşıyan, Trump kampanyasına bağış yapan ve Trump’a desteğin açıklayan 11 Şirket

1Amazon

Amazon, Trump marka ayakkabı, giyim ve ev eşyaları satıyor. Ayrıca, Trump’un Müslüman Göçmen Yasağını sonrası protesto mesajı yayınlamak yerine yasaktan etkilenen çalışanlarına “ihtimal planları” sunarak politik olarak tarafsız bir mesaj yayınladı.

Amazon CEO’su Jeff Bezos, seçim sırasında Trump’u desteklemedi; ancak kazandıktan sonra başkanlık görevinde “büyük başarı” dileklerini iletti.

2Uber

Trump Ekonomi ve Politika Forumu üyesi de olan Uber CEO’su Travis Kalanıck, “konuşarak ve çekişerek bir fark yaratabilir” inancına dayanarak Trump’ı destekleyenlerden.

New York taksi şoförleri Trump‘ın Müslüman Göçmenlik Yasağını protesto etmek için grev yaparken, Uber müşterilerden normalden az ücret alarak tepkileri üzerine çekti.

Uber Rakibi Lyft, bunun aksine, Amerikan Sivil Özgürlükler Birliğine önümüzdeki dört yıl boyunca 1 milyon dolarlık bağışta bulunma sözü verdi. Amerikan Sivil Özgürlükler Birliğinin kazandığı mahkeme zaferiyle Trump Yasağı Sonucu hava alanlarında tutsak kalan göçmenlerin Amerika’dan sınır dışı edilmesine başarıyla son verildi.

3Yuengling Beer

Yuengling CEO’su Richard Yuengling Jr, seçim sırasında Eric Trump‘a “Adamlarımız babanızın arkasında. Ona burada ihtiyacımız var. ” diyerek destek oldu.

4MillerCoors

MillerCoors Başkanı Peter Coors, Trump Kampanyası için katılım ücreti çift başına 10.000 dolar ve VIP biletlerin fiyatı 50.000 dolar olan bağış toplama gecesine ev sahipliği yaptı.

5UFC (Ultimate Fighting Championship)

Ultimate Fighting Championship’in Başkanı Dana White, Cumhuriyet Ulusal Kongresi sırasında Trump’i kendisine “sadık bir arkadaş” olarak tanımlayarak Trump’i desteklemek için konuşma yaptı.

Konuşmasında “Donald Trump bir savaşçı ve bu ülke için savaşacağını biliyorum” dedi.

6Hobby Lobby

Hobby Lobby ‘nin aşırı Hıristiyan CEO’su David Green, ilk başta Cumhuriyetçi partiden Marco Rubio’yu destekledi ve Trump “Beni korkutuyor” dedi. Ancak daha sonra Hillary karşınında aday olan Trump’a destek oldu. “Clinton’un hükümet çıkarlarını dini özgürlüğün üzerinde benimsediği için ” Trump’ı desteklediğini söyledi.

Seçim sonrası Hobby Lobby dükkanı çalışanının ,”Trump seçimi kazandı, size yardım etmek zorunda değilim” diyerek Meksikalı Amerikalı bir müşteriye ayrımcılık yaptığı bildirildi. Hobby Lobby İletişim Direktörü, o zamandan beri bu iddiaları soruşturacaklarını açıkladı ancak sonrasında basına bilgilendirilme yapılmadı.

7Elder Beerman

Elder Beerman şu anda ülkenin dört bir yanındaki mağazalarında Ivanka Trump‘ın giyim ürünlerini satıyor.

8Walmart

Walmart, Ivanka Trump marka ayakkabılarını, kıyafetlerini ve kokularını ülke genelindeki birçok mağazasında satıyor. Walmart ayrıca 150.000 dolar Trump’ın göreve başlama komitesine hediye ederek ve göreve başlamasının kutlandığı bir baloya sponsor oldu.

9Sears

Sears, Trump ev eşyalarını ve kokularını, ayrıca Ivanka’nın ayakkabı ve giyim ürünlerini satıyor. Trump, Hazine sekreteri seçimini Sear’ın da yönetim kurulunda bulunan eski Goldman Sachs yönetim kurulu üyesi Steve Mnuchin‘dan yana kullandı.

10Zappos

Zappos, Ivanka Trump‘un ayakkabılarını, kıyafetlerini ve el çantalarını satıyor.

Zappos’un rakibi shoes.com, müşterilerine “seslerinizi duydum” diyerek Ivanka Trump’ın ayakkabılarını mağazalarından kaldırdı.

11Overstock.com

Overstock.com kurucusu Patrick Byrne aslında bir Gary Johnson destekçiydi, pro-Johnson belgeseli Rigged 2016’ya bile para yatırıyordu. Fakat Overstock.com’da Ivanka Trump ayakkabıları ve kıyafetleri satılmaya devam ediyor.

Advertisements

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?