Türk Amerikan Ticaret Odası (WATCH-US) Nevada Şubesini Açtı


Türk Amerikan Ticaret Odası (WATCH-US) Nevada Şubesini Açtı

Nevada’nın Reno şehrinde; Nevada Valiliği, Nevada Üniversitesi, ve Türk Amerikan Ticaret Odası’nın katılımlarıyla “Nevada Global Summit” isimli ortak bir etkinlik düzenlendi.

Etkinlikte Nevada eyaleti valisi Steve Sisolak temsilcisi, Nevada Eyaleti Ekonomi Bakanı Kristopher Sanchez, Nevada eyaleti senatörü Heidi Gansert, Polonya milletvekili Marek Rocki, Japonya başkonsolosu Tomochika Uyama, Las Vegas Ticaret Odası başkanı Joe Green, Üniversite rektörü, ve Dekanlar yer aldı. Çeşitli alanlarda faaliyet gösteren iş insanlarının katıldığı programda Türkiye’yi Los Angeles Türk ticaret Ateşesi Mehmet ÇETİK , ve Türk Amerikan Ticaret Odası Başkanı Ahmet Önerbay temsil etti.

Etkinlikte ayrıca, son yıllarda Amerika’da yaptığı çalışmalarla adından epey söz ettirmeyi başaran Türk Amerikan ticaret odası (WATCH-US) yeni kurmuş oldukları Nevada şubesinin açılışını da gerçekleştirdi.

Başkan Ahmet Önerbay şubenin açılış sertifikasını Nevada’da kurulan şubenin başkanlığını yapacak olan Mehmet Serkan Tosun’a takdim etti.

Etkinlikte birer konuşma yapan ticaret Ateşesi Mehmet Çetik ve ticaret odası başkanı Ahmet Önerbay Nevada eyaletinde ve özellikle Las Vegas ve Reno şehirlerinde bulunan potansiyelin Türkiye tarafından keşfedilmesinin öneminden ve bu iki şehirde bulunan firmaların Türkiye’de yapacak olduğu yatırımların her iki ülkeye yapacağı ekonomik katkıdan bahsettiler.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?