Türk Amerikan Toplumu Sözde Ermeni Soykırımı Yasa Tasarısına Karşı Harekete Geçiyor

Ermeni lobisi ve Kongre’deki Ermeni destekçileri yeni bir sözde Ermeni soykırımı yasa tasarısını Kongre’nin gündemine taşıdılar. Benzerleri önceki yıllarda da gündeme taşınmış olan H.Res.252 nolu tasarının 4 Mart 2010’da Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesinde oylanması planlanıyor.

Amerika’daki Türk Amerikan toplumuna ait organizasyonlar, Türk-Amerikan toplumu üyelerini ülkemiz ve milletimize karşı girişilen iftiranın yasalaştırılmasına karşı çıkmak için yaşadıkları bölgeyi temsil eden Kongre üyelerini uyararak, sözde Ermeni soykırımı yasa tasarısını reddetmeye çağırmaya davet ediyorlar. Türk Amerikan dernekleri, toplumun tek vücut olarak göstereceği tepkinin süreçte kritik bir rol oynayacağının altını çiziyorlar.

Bulunduğunuz bölgeyi temsil eden kanun koyuculara hızla gönderebilmeniz için hazırlanmış mektubu göndermek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. https://www.capwiz.com/tca/issues/alert/?alertid=14669476

TCA, Türk Amerikan toplumunu sadece Kongre üyelerine e-posta yollamakla kalmayıp aynı zamanda Kongre üyelerini ziyaret ederek, yüz yüze görüşmelerle yöneticileri Türk-Amerikan toplumunun sözde Ermeni soykırımı yasa tasarısı ile ilgili endişeleri hakkında bilgilendirmeye davet etti. Türk-Amerikan toplumu üyelerini bulundukları bölgedeki TCA, ATAA, FTAA ve diğer Türk-Amerikan dernekleri ile iletişim kurarak onların kılavuzluğunda yerel girişimler başlatmaya çağıran TCA, Ermeni tezlerini çürüten belge ve makalelere TCA’nın web sitesi (https://www.tc-america.org/issues_ar.html) üzerinden ulaşılabileceğini bildirdi.

Türk Amerikan toplumunun sözde Ermeni soykırımını tanıyan yasa tasarısına karşı çıkma nedenlerini ana hatlarıyla özetleyen bir dökümana (https://www.tc-america.org/Turkish_American_Position_on_ongressional_resolutions.pdf) adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Turkishny.com

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?