Türk Antrenörlerin büyük başarısı

Türk Antrenörlerin büyük başarısı. Cemre Ayhan ve Ercan Özdemir şampiyonluğuna ulaştı

Antrenörlüklerini Cemre Ayhan ve Ercan Özdemir’in yaptığı UCLA Women’s Club Soccer ( Los Angeles Kalifornia Universitesi Bayan futbol) takımı 20-24Kasım tarihleri arasında Alabama’da düzenlenen Amerika Şampiyonasında okul tarihindeki ilk şampiyonluğuna ulaştı.

Sezon öncesi yaz kampını Türkiye’de tamamlayan UCLA bayan takımı Şampiyonadan 1 hafta önce 2-0 kazandıkları SDSU (San Diego State Üniversitesi) maçında çok önemli 3 oyuncusunu sakatlıklar sebebiyle kaybetmelerine rağmen Ercan Özdemir ve Cemre Ayhan’in takıma yüklediği yüksek motivasyonla Alabama’ya hareket etti.

Öncelikle grupta oynadıkları ilk maçta kendi bölgesinin güçlü takımlarından olan Kansas Üniversitesini 4-1 lik skorla geçen UCLA Bayan Futbol Takımı, gruptaki ikinci maçında Central Florida Üniversitesini 5-1 lik skorla adeta sahadan sildi.

Gruptaki son maçını Colorado eyaletinin en iyi iki takımından biri olan Colorado Black’i net bir skorla 2-0 yenerek adını çeyrek finale yazdırdı.

Çeyrek finalde Middle Tennesse’yi 3-1 le geçen UCLA Bayan Futbol takımı yarı final de büyük taraftar desteğini arkasına alan geçen yılın şampiyonu Villanova Üniversitesini çeyrek finalde yenen James Madison Üniversitesi’nı yine 3-1 lik skorla geçerek adını tarihinde ilk kez finale yazdırdı.

Final maçında ortaya koydukları müthiş mücadele ve kazanma azmiyle East Carolina Üniversitesini 2-0 yenerek Open Division Şampiyonluğuna ulaştı. Sezona büyük problemler ve 11 yeni oyuncusuyla başlayan UCLA Bayan Futbol Takımı, Türk hocaları Ercan Özdemir ve Cemre Ayhan’ın özverili çalışmaları sonucunda gerçek bir takım olmayı başararak mutlu sona ulaştı.

Röportaj yapabilme şansı bulduğumuz Takım Kaptanlarından Jessie Harnish ise sezon öncesi Türkiye’de yapılan hazırlık çalışmalarının çok iyi geçtiğini ve Türkiye kampının kendilerine uğur getirdiğini dile getirdi.UCLA Bayan Futbol Takımının Şampiyonluk yolunda oynadığı maçlar ve sonuçları:

UCLA 4 – Kansas 1
UCLA 5 – Central Florida 1
UCLA 2 – Colorado Black 0
UCLA 3 – Middle Tennesse 1 (Çeyrek Final)
UCLA 3 – James Madison 1 (Yarı Final)
UCLA 2 – East Carolina 0 (Final)

Alaturkaonline.com

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?