Türk Büyükelçiliğinde Dünya Kadınlar Gününü Kutlandı

Türk Büyükelçiliğinde Dünya Kadınlar Gününü Kutlandı

Vaşington Türk Amerikan Derneği (ATA-DC) ve Bridge to Türkiye Fund tarafından ortaklaşa düzenlenen “Dünya Kadınlar Gününü Kutlama” faaliyeti Vaşington Türk Büyükelçiliğinde büyük bir katılım ile gerçekleşti.

Türk Büyükelçiliğinde Dünya Kadınlar Günü (2)

100’ün üstünde davetlinin katılımı ile düzenlenen anlamlı gecede ayrıca BTF’in genç kızlara yönelik burs programları ve Vaşington’daki en büyük kadın sığınma evi N Street Village için büyük miktarda bağış toplandı.

Türk Büyükelçiliğinde Dünya Kadınlar Günü (3)

Sunuculuğunu ATA-DC Başkanı Gizem Şalcıgil White ve BTF Vaşington Direktörü Ayşe Çağlayan Üstündağ’ın üstlendiği programın açılışı Mustafa Kemal Atatürk’ün “Dünya üzerinde gördüğümüz herşey kadının eseridir.” sözü ile yapıldı.

Türk Büyükelçiliğinde Dünya Kadınlar Günü (4)

Elçi Müsteşar Tugay Tunçer’in günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmanın ardından, ABD’nin ve Vaşington’un en büyük festivallerinden sayılan National Cherry Blossom Festivali’nin başkanı Diana Mayhew’a ATA-DC Liderlik Ödülü sunuldu.

Türk Büyükelçiliğinde Dünya Kadınlar Günü

 

Konuşmasında babasının Türk olduğunu açıklayan Mayhew, bu anlamlı gecenin ana konuşmacısı olmaktan dolayı büyük gurur duyduğunu ifade etti. ATA-DC ve BTF ayrıca yardım kampanyalarına vermiş olduğu destekleri ve kadın meselelerine duyarlılığından dolayı Vaşington Büyükelçisi Namık Tan’ın eşi Fügen Tan’a iki ayrı ödül takdim edildi.

Türk Büyükelçiliğinde Dünya Kadınlar Günü (5)

Davetliler daha sonra canlı caz müziği eşliğinde bu anlamlı günü kutlarken, geceye bağışta bulunan kişiler Türk Hava Yollarından iki adet İstanbul bileti ve çeşitli hediyelerde kazandı.

Alaturka Online / Washington

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?