Türk fotoğrafçı ölüme 3 hafta dayanabildi

ABD’de yaşayan Türk fotoğrafçı David Natu, 3 hafta önce geçirdiği kaza sonrası verdiği yaşam savaşını kaybetti. İzmirli Natu, The Top Tens isimli internet sitesinin “En İyi 10 Fotoğrafçı” listesinde ikinci sırada yer alıyordu.

İZMİR doğumlu, ABD’de yaşayan Türk moda fotoğrafçısı David Natu, 39 yaşında yaşamını yitirdi. 22 Ocak’ta bir proje için gittiği Kolombiya’da geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan Natu, yaklaşık 3 haftadır verdiği yaşam mücadelesini önceki gün kaybetti. David Natu’nun ekibi ve iş arkadaşları, yaptıkları açıklamada, “Türk moda fotoğrafçısı David Natu hakkın rahmetine kavuşmuştur. Derin üzüntü içerisindeyiz. Başta ailesi olmak üzere tüm Türk toplumuna başsağlığı diliyoruz” dedi.

Cenaze, İzmir’de

3 Mart’ta memleketi İzmir’de toprağa verilecek Natu, “The Top Tens” isimli internet sitesinin “En İyi 10 Fotoğrafçı” listesinde, Henri Cartier-Bresson gibi dünyanın en iyi fotoğrafçılarını geride bırakarak ikinci sırada yer almıştı. David Natu’ya oy verenler, “En iyi Türk fotoğrafçısı, fotoğrafları son derece yaratıcı ve esin verici, en iyi portre fotoğrafçısı, aynı zamanda son derece iyi bir imaj yaratıcısı” gibi yorumlarda bulunmuşlardı. Dünyaca ünlü İtalyan fotoğrafçı Massimo Mineli ile çalışan Natu, bu dönemde Gucci, Mudo, Benetton gibi markaların katalog çekimlerinde görev aldı.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?