Türk güzele yine vize yok

Top Model of The World 2012 yarışmasında Türkiye’yi temsil etmesi beklenen Sezgi Melek Tüzel, Almanya vizesi alamadığı için Aachen’de bugün düzenlenecek yarışmada Türkiye temsil edilemeyecek.

ALMANYA’nın Aachen kentinde bugün düzenlenecek Top Model of The World 2012 yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek Türk top modele vize verilmediği için, Türkiye yarışmada 2011’de olduğu gibi yine temsil edilemeyecek. Afrika ülkeleri, Hindistan, Afganistan, Çin, Avrupa ülkeleri, Amerika ülkeleri gibi dünyanın her yerinden 40’ın üzerinde top modelin podyuma çıkacağı yarışmada, Türk model Sevgi Melek Tüzel’e Almanya’nın İzmir Konsolosluğu geçen yıl da vize vermemişti. Konsolosluk, Tüzel’in bu yılki vize başvurusuna da ret cevabı verdi.

Orgnazitör de şaşkın

Yarışmanın organizatörleri ise durumu skandal olarak nitelendirerek, diğer yarışmacılar vize sorunu yaşamazken Türk yarışmacının gelememesini üzüntüyle karşıladıklarını söylediler. Büyük hayal kırıklığına uğradıklarını belirten yarışmanın organizatörü Detlef Tursies, “Sezgi Melek Tüzel’in menajeri bize Almanya’nın vize vermediğini ve büyük üzüntü yaşadıklarını yazdı. Biz de açıkçası üzüldük. Buradan yaptığımız girişimler de sonuç vermedi. Bu durumda yarışma maalesef geçen yıl olduğu gibi yine Türkiye’siz yapılacak” dedi.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?