Türk hackerlardan büyük saldırı

Bir Türk hacker grubu aralarında Telegraph, UPS, Betfair, Vodafone, National Geographic ve ACER’in de bulunduğu çok önemli şirketlerin internet sitelerini hackledi.

Uluslararası alanda faaliyet gösteren yüksek profilli bu şirlketlerin internet sitelerine yapılan saldırı panik yaratırken, uzmanlar kullanıcıları uyararak bu sitelere giriş yapmamalarını tavsiye etti. Hackerların DNS numaralarını değiştirerek bu sitelerin kullanıcı trafiğini değiştirdiği belirtiliyor. Uzmanlar kullanıcıların email, şifre ve kişisel bilgilerinin çalınmış olabileceğini söylüyorlar.

Bazı kullanıcılar bu sitelere girdiklerinde “Türk Güvenliği” diye bir mesajla karşılaştıklarını söyledi. Hackerler adı geçen sitelere kendi logolarını ve Twitter hesaplarını içeren bir resim yerleştirdi. Geçen ay aynı içerikte bir saldırı da Kore şirketine olmuştu.

İngiliz Guardian gazetesi hacker grubu Türk Güvenliği’ne mail göndererk bu saldırıyı neden yaptıklarını sordu. Türk Güvenliği ise bazı büyük hedefleri seçtiklerini söyleyerek, “Bazen kırmak aylar alabiliyor ama zoru başarmak eğlenceli” yanıtını aldı. (GAZETEPORT)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?