Türk Hava Yollarından Los Angeles’ta Kobe’li Kutlama

Türk Hava Yolları Los Angeles’a uçuşlarının başlamasının 1. yıldönümü ve günlük uçuşlara geçilmesini Los Angeles Uluslararası Havaalanı Tom Bradley Terminalinde düzenlenen VIP törenle kutladı.

Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles Başkonsolosu Aydın Topçu, Türk Hava Yolları Batı Amerika Genel Müdürü Fatma Yüceler, Türk Hava Yolları Küresel Marka Tanıtım Elçisi, ünlü basketbolcusu Kobe Bryant, Los Angeles Uluslararası Havayolu Yetkilileri başta olmak üzere özel davetlilerin katıldığı törende Türk Hava Yolları’nın Los Angeles İstanbul seferlerine başlamasının 1. yılı ve günlük uçuşlara geçilmesi kutlandı.

Türk Hava Yolları’nın bir yıllık süre zarfında İstanbul-Los Angeles seferleri bakımından geldiği noktayı çok önemli bir başarı olarak gördüğünü belirten, Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles Başkonsolosu Aydın Topçu THY’nin doğrudan seferlerinin başlamasıyla birlikte ülkemiz ile ABD’nin batı yakasındaki etkileşimde de önemli bir artış yaşandığını ve bu önemli başarıların ardında yeralan THY üst yönetimini küresel ölçekteki vizyonlarından dolayı kutladığını sözlerine ekledi.

Türk Hava Yolları Los Angeles ofisi ve tüm THY ailesi olarak bir senedir Kaliforniya gibi zorlu bir pazarda başarı sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten THY Batı Amerika Bölge Müdürü Fatma Yüceler “İstanbul-Los Angeles arası THY uçuşlarımız yoğun bir çalışma, özveri ve inançla birinci senesini doldurdu. THY kalitesini bir senedir California gibi zorlu bir pazarda kalite ve memnuniyetten taviz vermeden sunmanın gururunu yaşıyoruz. Bu başarı THY’nin profesyonel ekibinin olduğu kadar, halkımızın ve ülkemizin de bir başarısıdır” dedi.

İstanbul-Los Angeles arası uçuşların önemine de değinen Yüceler “Günlük İstanbul uçuşlarımızla Türkiye ve Türkiye ötesine tüm yolcuların seyahat etmesini sağlayacak bir hizmet veriyoruz. Dolayısıyla sadece ülkemizin tanıtımı ve ekonomisine katkıda bulunmuyor, tüm dünyada artan uçuş talebi ihtiyacını da karşılayarak Türkiye ötesine bir köprü oluşturmuş oluyoruz” diye konuştu.

Törende konuşma yapan Türk Hava Yolları Küresel Marka Tanıtım Elçisi Kobe Bryant , Los Angeles İstanbul uçuşlarının başlamasının 1. yılını kutlamak için burda olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu, Türkiye’nin egzotik, nefekesen doğal güzelliklerle dolu, zengin kültürlü bir ülke olduğunu belirterek, Artık günlük uçuşlarla bu muhteşem ülkeye ulaşmanın daha da kolay olduğunu söyledi.

Los Angeles Valisi Antonio R.Villaraigosa gönderdiği mesajda, Türk Hava Yollarının, Amerikanın batı yakasına bağlantı olarak Los Angeles’ı seçmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türk Hava Yollarının, Amerika ile Avrupa’daki birçok önemli şehrin kültürel, ekonomik ve turizm olarak bağının kuvvetlenmesine sebep olacağını, günlük uçuşlara başlanmasının, Güney Kaliforniya ekonomisine de çok büyük katkıları olacağını ve yeni iş imkanları oluşturacağının altını çizdi.

Kobe ve THY’li yöneticiler birinci yıl kurdelesi keserek basına renkli görüntüler verdi.

Alaturkaonline.com / Los Angeles

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?