53.6 F
Los Angeles
2 Nisan 2023
AnasayfaAlaturka OnlineTürk Milli Takımının Amerika Tatili !

Türk Milli Takımının Amerika Tatili !

Ercan Ozdemir Turk Milli Takimi AmerikaTürk Milli Takımının Amerika Tatili. Ercan Özdemir yazdı.

Türk Milli Takımın yaz hazırlık kampının Amerika ayağını Ercan Özdemir takip etti.

Ercan Ozdemir Milli Takim Analiz

Washington’da Honduras mücadelesi ile başlayıp New Jersey’de Amerika maçıyla noktalanan kampın sonunda Alaturka Kameralarından görüntüleri ve resimleri ile beraber Ercan Özdemir’in izlenimleri burada.

Turk Milli Takimi Amerika Tatili (112)

Milli Takım kampa yeniden bir aile havası kazanmak yeni ve eski oyuncuları kaynaştırmak amacıyla gelmişti. Bu amacına MilliTakım ulaşmış gözüktü. Yaptığı dört hazırlık karşılaşmasından üçünü kazandı. Amerika karşısında son maçında dört sene önce olduğu gibi sahadan 2-1 mağlup ayrıldı.

Turk Milli Takimi Amerika Tatili (106)

Fatih Terim defaatle artık Milli Takımımızın tüm büyük organizasyonlara katılan bir ekip olması gerektiğini belirtti. Kısa bir araştırma sonucu son beş avrupa şampiyonasına da katılan takımlara bir baktım.

Almanya  

Hollanda

İtalya

İspanya

Fransa

Portekiz

Hırvatistan

Çek Cumhuriyeti

Turk Milli Takimi Amerika Tatili (61)

Yukarıda ki sekiz ülke tüm turnuvalara katılmış. Bu ülkelerin hepsinin kendine has futbol ekolü olan önemli ülkeler. Hepsi hakkında herkesin iki üç cümle söyleyecek kadar bilgisi vardır. Tam bu noktada Amerika maçı öncesi basın toplantısında Sayın Fatih Terim’e Alaturka Online olarak sorumu yönelttim;

Turk Milli Takimi Amerika Tatili (117)

Tüm turnuvalara katılmamız gerekiyor diyorsanız bizim de sahip olacağımız bir ekolümüz olacağı anlamı çıkıyor. İleride bu hedefe ulaşırsak dünya futbol kamuoyu Türk Futbolu deyince iki üç cümle ile ne diyecekler

Turk Milli Takimi Amerika Tatili (44)

Sayın Terim cevaben “Teknik, çok pas yapan, çok kişi ile hücum eden seyir zevki olan bir takım hedeflediklerini” söyledi. Cümlelerini de açıkçası her turnuvaya gitmek için de ekol olmak gerektiğine inanmadığını söyledi.

Turk Milli Takimi Amerika Tatili (54)

Ayrıca Sayın Terim maç ve oyuncu kazanmak için burdayız dedi. Doğru üç maç kazandık. Ozan İpek üzerinde çok durdu. Ancak ben asıl Ahmet İlhan’ı kazandığımızı söyleyebilirim.

Turk Milli Takimi Amerika Tatili (101)

Terim çok fazla arayışlara girdi. Caner üç dört bölgede, İshak iki bölgede, Tarık iki bölgede, Ozan üç bölgede, Ahmet İlhan üç bölgede, diğer tüm futbolcular bir kaç bölgede oynadılar. Sayın Terim yine basın toplantısında birkaç bölgede oynayabilen oyuncuları daha çok sevdiğini belirtti.

Turk Milli Takimi Amerika Tatili (135)

Taktiksel anlamda da bir çok değişiklikler yaptı. Aynı maçta iki üç defa sistem değişikliği yaptığı görüldü. Tüm bu kamp denemeleri neticesinde bende oluşan net ve en faydalı olacağına inandığım sistem ve oyuncu yapısı şu şekilde oluştu.

Onur
Gökhan                Ömer                 Semih             Caner
Mehmet Topal               Nuri                  Alper 
Ahmet İlhan             Burak             Arda

Oyuncular sistem olarak hücum esnasında 4+3+3, defans esnasında 4+5+1 e uygun görünüyor. Bu kampta gösterdi ki ilk onbire yeni yapılanmada sadece Ahmet İlhan girebileceğini gösterdi.

Ercan Özdemir  / Los Angeles,  CA

Mili Takım Fotoğraflar  

Ercan Özdemir
Ercan Özdemir
Ercan Özdemir

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,406BeğenenlerBeğen
16,211TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,713TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol