Türk yolcuya uçakta cinsel tacizden gözaltı

ABD’de bir Türk vatandaşı, Phoenix-New Jersey seferini yapan United Airlines uçağında yanındaki koltukta uyuyan kadın yolcuyu taciz ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

Cinsel taciz suçundan yargılanan 48 yaşındaki B.A.’nın, Newark havaalanında nezarete alındıktan sonra mahkemeye çıkarıldığı belirtildi.

Savcılığın iddiasına göre, Pazartesi gecesi gerçekleşen olayda, B.A., pencere kenarındaki koltukta uyuyan kadın yolcunun göğüs ve bacaklarını elledi.

Uyandığında yanındaki yolcunun bir elini gömleğinin içinde, diğerini de eteğinin altında bulan kadının ifadesine göre, nefes nefese olan B.A. kendisinden onu öpmesini istedi.

Kadının bu durumu uçuş personeline bildirmesinin ardından B.A. uçakta gözaltına alındı, iner inmez de federal polise teslim edildi.

Associated Press, el ve ayaklarından kelepçelenen B.A.’nın ilk duruşmada konuşmadığını bildirirken, hakim kefalet ücretinin belirlenmesi için duruşmaların sürdürülmesine karar verdi.

“ELLEMEM İÇİN BENİ ZORLADI”

B.A., polise verdiği ifadede, “Ona dokundum ama bunu yapmam için beni zorladı” diyerek kendini savundu.

DOSYASI KABARIK

Cinsel tacizden yargılanan B.A.’ya geçmişte de benzer suçlamalar yöneltilmişti.

B.A.,New York’taki bir otelde genel müdürlük yaptığı sırada işbaşvurusuna gelen genç bir kadına tacizde bulunduğu gerekçesiyle mahkemeye verilmiş ve işinden kovulmuştu.

Razı CANİKLİGİL / NEW YORK

ABD’de geçtiğimiz yıl 48 yaşındaki İsrailli haham Gavriel Bidany, Tel Aviv-New York seferini yapan bir uçakta İsrailli bir kadın askeri taciz ettiği gerekçesiyle 60 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.

Geçtiğimiz günlerde de Hawaii Adaları’na uçan Hawaiian Havayolları uçağında uyku hapı alan bir kadın yolcu, yanında oturan Luavalu Seuva’ai tarafından cinsel tacize uğradını iddia etmişti.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?