Turkcell 10 yıldır New York Borsası’nda

New York merkezli Amerikan Türk Cemiyeti (ATS), Turkcell’in New York Borsasındaki 10. yıl dönümünü 20 Ekim’de vereceği bir gala yemeğiyle kutlayacak.

Amerikan Türk Cemiyeti (American Turkish Society-ATS) tarafından yapılan açıklamada, 20 Ekim’de New York’ta The Plaza otelinde düzenlenecek gala yemeğinde, ATS’nin, Türk ve Amerikan şirketlerinin başarılı işbirliğini simgeleyen ”Kurumsal Ortaklık” ödülünü Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve New York Menkul Kıymetler Borsası üst yöneticisi (CEO) ve müdürü Duncan L. Niederauer’a takdim edeceğini bildirdi. Gala gecesinde Turkcell’in New York Menkul Kıymetler Borsasında 10 yıldan fazla bir süredir işlem görmesinin kutlanacağı belirtildi.

Açıklamaya göre, şeref konuklarına galada ödüllerini Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç ve Perella Weinberg Partners Yönetim Kurulu Başkanı ve üst yöneticisi Joseph R. Perella takdim edecek ve geceye ATS’de uzun yıllar yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmış olan Atlantic Records’un kurucusu merhum Ahmet Ertegün’ün eşi Mica Ertegün de katılacak.

ATS Yönetim Kurulu Başkanı Murat Köprülü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ”New York Menkul Kıymetler Borsasında ilk ve tek Türk şirketi olarak yer alan Turkcell, Türkiye’nin giderek gelişen dinamik, yenilikçi ve küresel rekabetçi iş dünyasının en iyi temsilcilerinden biridir” dedi ve kutlamanın Türk-Amerikan işbirliği için önemini ifade etti. Köprülü, bu ödülü Duncan Niederauer ve Süreyya Ciliv’e takdim etmekten onur duyduklarını sözlerine ekledi.

Türkiye ile ABD arasındaki ekonomik, diplomatik ve kültürel bağların geliştirilmesi amacıyla 1949 yılından beri faaliyet gösteren ATS’nin her yıl düzenlediği Gala Yemeği, Amerikan ve Türk şirketlerinin başarılı işbirliklerini kutluyor. Geçtiğimiz yıllarda Ford Motor Company ile Koç Holding, Citi ile Sabancı Holding, GE ile Doğuş Grubu ve Coca-Cola Company ile Anadolu Grubu’nun kurumsal işbirlikleri ödüllendirilmişti. (AA)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?