Turkish Night At NBA

15 Mart 2009 günü Utah Jazz ve Orlando Magic müthiş bir oyun sergiledi . Orlando’da 105-87 Orlando Magic’in yenmesiyle sonuçlanan maç müthiş heyecanlı geçti. Biz Türkler için iki takımdada Türk NBA oyuncusunun olması da extra gurur verici bir oyun olmasına neden oldu. Bu maç için biz Florida Türk Radyosu olarak Miami’den Orlando’ya gittik ama bizim gibi destek amaçlı Amerika’nin çeşitli yerlerinden bir sürü Türk’de orada bulundu.

Maç öncesi özel bir kokteyl yapıldı. Türk oyuncularımızı destekleyici, herkese üzerinde Türk bayraklı tişörtler ve balonlar dağıtıldı. Bizler stadin özel bölümlerine toplu olarak oturtulduk, ama bizim grupta olmayan bir grup Türk’de stadin öbür bölümlerinden maçı izlediler.

Maç sonrası bizler gibi gruplarla resim çektirecek oyuncular sahaya teker teker çıktılar. Her grup, çekimlerden önce sahaya yerleştirildi ve pozlar veriltıldı, oyunlar sonradan çıkarak bu gruplara katılıp resimlerini çektirdiler. Saha özel profosyonel fotoğrafçı temin etmişti bu fotoğraflar için zaten, her pozu o çekiyordu. Kırmızı beyaz türk bayraklı tişörtleri giymişti çoğu Türk. Hatta, o kadar çok kişi vardı ki beklemek için ayrı bölümlere oturtulmuştuk. Karşılıklı, iki tarafta oyuncularımızı öven nakaralar atıyordu sıramızı beklerken.

Sıra bizlere geldi, herkes düzenli bir poz şekline geçti ve beklemeye başladı. Beş dakika geçmeden sağ taraf dağılmaya başladı, biz heralde kavga çıktı zannettik. Meğer, Mehmet Okur gelmiş sahaya, tüm herkes üzerine doğru yürüdü Mehmet Okur’un. Yanında güvenlik olmasına rağmen ürken Mehmet Okur herkese okey tamam grup resmi yapalım , sıraya geçin diye diye üzerine gelen topluluğun arasında kaldı. Bu arada, profosyonel fotoğrafçıda herkese sıraya geçin lütfen diye diye bağırıyordu mikrofonda, aynı zamanda güvenlikte öyle miktofonla bağırıyordu bizlere. Mehmet Okur hiç bir poz veremeden soyunma odasına dönmek zorunda kaldı.

Sonra Hidayet Türkoğlu girdi sahaya öbür kapıdan, herkes oraya koşmaya başladı. Aynı mücadeleyi o da verdi, fotoğrafçıda verdi, güvenlik te verdi, Türk dernek başkanı da verdi ama kimseye laf dinletilemedi…ve Hidayet aynen sahaya çıktığı gibi çok özür dileye dileye soyunma odasına onunla çıkan güvenlikle birlikte geri dondu. Hani o iki görkemli, uzun boylu Türk oyuncumuz neye uğradıklarını şaşırmıştı sanki, bakışlarını uzaktanda olsa görebiliyorduk.

Bütün bunlar gerçekleşirken, stadyumda oturan öbür kişiler ağızları açık bizi seyrediyordu, sanki ortaya bedava yemek dağıtılıyor herkes de üstüne atlıyordu. İşte yer Orlando/Florida/USA …..insanlar biz Türk İnsani….hani bir yerde Türk’lerin başarısını tattıran bu maç, bir yerde de bize biz Türk’lerin gene çok bencil olabildiklerini gösterdi ne yazıkki.

Başarıya aç Türk insani, başarıya ulaşmış olan değerlerini görünce elbette heyecanlanacak ve sevincini gösterecektir..!

Fakat bu şekilde çevrenize zarar verecek ve çok kötü mesajlar verecek davranışlardan kaçınmamız gerekmektedir.

Bütün gönlümle diliyorumki;

Sevincini ve üzüntüsünü dışa vurma dozunu ayarlamayı bilemeyen bizler, çok büyük siyasi ve ekonomik çöküntü içerisinde bulunan memleketimizde olası tahrik ve kışkırtmalar ile Demokratik Türkiye Cumhuriyetinin eksenini değiştirmeye çalışanlara malzeme olmazlar…

Sevi Sarı
alaturkaonline.com

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?