TÜRKİYE BARİ ŞEHİTLERİNE SAHİP ÇIK

Dün 13 askerimiz Diyarbakırda teröristlerin kurduğu pusu neticesinde şehit oldu. Olay nasıl gerçekleşti, şehitlerin yaşları yada şehirleri hakkında bir bilgim yok. Sözde Türkiyenin en çok satılan gazetesinin ınternet sitesine girdim. Sadece bir cümle 13 askerimiz şehit oldu bu kadar. Hem de haber en altlarda. Ama Tarkanın Trabzon konserini yarıda kesmesi manşetten verilmiş, yada yaşını göstermeyen ünlülere 5 kat fazla önem ve yer verilmiş.

Askerlerimiz oluyor. Biz fenergenekonu tartışıyoruz hala. Geçen gün Amerikan haber kanalı bile saatlerce Hindistanda şehit olan 20 kişiyi anlattı ve Hindistana destek olduklarını söyledi. Yarın Amerikan elçilerinden biri Türkiyeye Libya sorununu konuşmak için gidiyormuş? Hanginiz duydunuz bunu? Hangi gazete yazdı yada kanalda çıktı?

Türkiye basını artık şehitlerimize önem vermiyor olabilir. Ama bizler Türkiye vatandaşları olarak askerlerimizi unutmadığımızı unutmayacağımızı göstermeliyiz. Onlar sizler kadar şanslı doğmadı belki de yurt dışına gelip çalışma şansları olmadığı için dövizli askerlikle 21 günde askerliklerini bitiremediler. Belki de 18 yasında daha hayatın hiç bir tecrübesini edinemeden şehit oldular. En azından saygı duyulmayı ve anılmayı hak ediyorlar.

Türkiye bari şehitlerine sahip çık! 17 Temmuz Pazar günü Türkiye genelinde şehitleri unutturmamak için her şehirde yürüyüş yapılacakmış. Lütfen tuttuğunuz takıma gösterdiğiniz önemi birazcık da sizin için ölen şehitlerimiz için de gösterin ve bu yürüyüşte yerinizi alın. Los Angeles’da cumartesi günü Real Madrid maçını izlemeye gelecek olan arkadaşların da maç sorasında yürüyerek bu eyleme destek olacaklarına inanıyorum.

Şehit olan kardeşleriniz, komusularınız arkadaşlarınız için doğacak çocuklarınız için en azından bunu siz o topraklarda özgürce yaşayın diye ölüme bile bile yürüyen şehitlerimize borçuluyuz.

Seda Gayretli
[email protected]
alaturkaonline.com

Önceki haberAmerika’da Kimlik Hırsızlığı
Sonraki haberTerörü Kınasam Ne Olacak, Kınamasam Ne Olacak?
Trabzon Anadolu Lisesini bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okudu. 2004 yılında Hollanda da uluslarası kurgusal dava yarışmasında 3 takım arkadaşıyla Türkiyeyi temsil etti. Fakülte yıllarında AUHF`nin geleneksel mizah dergisi Ceride-i Kantar da yazdı ve karikatürler çizdi. 2006 yılında mezuniyetinden hemen sonra İstanbula taşınarak İstanbul Barosuna kaydolarak İstanbul Üniversitesinde özel hukuk ana bilim dalında yüksek lisansa başladı. 2009 Nisan ayına kadar değişik uluslarası burularda danışmanlık ve avukatlık yaptı. 2009 Nisan ayında devlet bursuyla New Jerseyde 3 aylık hızlandırılmış dil kürsünün akabinde 2009 Eylülde UCLA School of Law da LL. M. mastera başladı. Masterini tamamladıktan sora bir süre sonra yine Türkiyede şirket avukatlığı yaptıktan sora tekrar Amerikaya dönerek Golden Gate University School of Law da doktora eğitimine başladı. Tez aşamasına geçtikten sonra Amerikada bir büroda staj yaptıktan sonra İsviçrede 6 ay süresince Birleşmiş Milletler Fİkri Haklar Örgütü için wipo lex projesinde Türkiye dahil olmak üzere 7 diğer ülkenin hukuk databaşını hazırladı. Fikri haklar, temiz enerji hukuk, teknoloji transferi ve medeni hukukla ilgilenmektedir. Yüzme, basketbol ve atletizm lisansı sahibidir ayrıca 3 yıl yüzme hocalığı yapmıştır. Akıcı İngilizce, orta düzeyde Almanca başlangıç seviyesinde Fransızca, Rusça ve Arapça bilmektedir.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?