Türkiye-Michigan Forumunda Önemli Anlaşmalar İmzalandı

T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ile Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ev sahipliği ve İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birliklerinin organizasyonuyla 4-6 Haziran 2012 TARİHLERİ ARASINDA gerçekleşen “Türkiye–Michigan Forumu: Üniversite Sanayi İşbirliği ve AR-GE Eğilimleri” konulu konferanslar zincirinin ikinci gününde T.C.Ekonomi Bakanı Zafer ÇAĞLAYAN’ın himayelerinde Türkiye ve Michigan kurumları arasında beş adet mutabakat zaptı ve bir adet niyet mektubu imzalandı.

Anlaşmalar Türkiye tarafından, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri(İMMİB), Uludağ Otomotiv İhracatçıları Birliği(OİB), Türk Amerikan İş Adamları Derneği (TABA/Amcham), Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD), İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) yetkilileri ile Michigan tarafından,Michigan Economic Development Corp (MEDC), Office of Mayor- City of Lansing, Prima Civitas Foundation (PCF), Turkish Resource Center of North America (TRCNA), Lansing Economic Area Partnership (LEAP), Michigan Garment Industry Council (MGIC), ve Automation Alley yetkililerince imzalandı.

T.C. Şikago Ticaret Ataşeliği ve Michigan Detroit Fahri Konsolosluğu’nun başlatmış olduğu Türkiye ile Michigan arasında işbirliği ve farkındalık yaratılması girişimlerinin sonucu olarak gerçekleştirilen Forum dahilinde imzalanan işbirliği anlaşmalarının kurumlararası ilişkileri üst seviyede tutması ve işbirliğini pekiştirmesi hedefleniyor.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?