Türkiye sınırında Suriye helikopterleri

Suriyelilerin Türkiye’ye kaçışları hızla devam ederken, bugün öğle saatlerinde komşu ülkenin savaş helikopterlerinin sınıra yakın bölgede uçuş yapması dikkat çekti.

Türkiye’nin sınır köylerinde gözle görülen hava hareketliliği yaklaşık 15 dakika sürdü. Bazen ikili bazen de ayrı ayrı sınırda uçan helikopterden daha sonra dağları aşarak gözden kayboldu.

Türkiye’ye sığınan Suriyeliler, Beşar Esad yönetiminin İdlib kentine bağlı Teftenaz, Binniş, Tevvam, Hezan, Kille ve Zerdena köylerini havadan ve karadan bombaladığını iddia etti.

Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’ne bağlı Kavalcık, Bükülmez ve Kuşaklı köylerinden Türkiye’ye geçen Suriyeliler ise, Kilis, Gaziantep ve Şanlıurfa’daki kamplara gönderildi.

DAVUTOĞLU, “HELİKOPTERLERLE ASKERİ OPERASYON YAPILIYOR” DEMİŞTİ

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, bu sabaha karşı saat 02.00’da BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun’u telefonla arayarak, sınırın Suriye tarafında yaşanan gelişmelere ilişkin elindeki bilgileri Ban’a iletmişti.

Davutoğlu, BM Genel Sekreteri’nesınırın Suriye tarafında helikopterlerle askeri operasyonların yapıldığını ve son 24 saatte Türkiye’ye Reyhanlı üzerinden 2 bin 500 Suriyeli’nin girdiğini söylemişti.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?