Türkiye’de şu anda saat kaç? Saatler ileri ya da geri alındı mı?

Türkiye’de yılda iki kez saatlerin ileri ya da geri alınmasına alışmış olan vatandaşlarımız bu uygulamanın hala devam edip etmediğini merak ediyor. 2016 yılında Türkiye sabit saat uygulamasına geçti. Geçtiğimiz aylarda bu durumun değiştirilmesi için bazı girişimlerde bulunulsa da sonuç vermedi. Peki Türkiye’de şu anda saat kaç?

Vatandaşların kafası karışık! Saatlerimizi ileri ya da geri alalım mı almayalım mı? Avrupa’dan ihraç edilen teknolojik araçlar otomatik olarak saatleri alınca bir karmaşa yaşandı. Ancak Türkiye 2016 yılında sabit saat uygulamasına geçmişti, dolayısıyla saatlerinizin ayarı ile oynamayın. Eğer hala emin olamıyorsanız TRT televizyonu ya da internet sitesinden “Türkiye’de şu anda saat kaç?” sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

TÜRKİYE’DE SAAT KAÇ? TIKLA ÖĞREN!

TÜRKİYE ARTIK GMT+3 / UTC+3 ZAMAN DİLİMİNDE

GMT yani Greenwich Mean Time, başlangıç meridyeni olarak Londra’nın güney doğusundaki Greenwich banliyösünden alır. UTC ise eş güdümlü evrensel zaman olarak tanımlanır ve atomik olarak hesaplanır ve güneş zamanına göre hesaplananan GMT’den daha hassastır. Ancak GT ile arasındaki fark oldukça küçüktür ve günlük kullanımı etkilemez.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?