fbpx
Anasayfa Haberler Gezi-Tatil Türkiye’nin ilk Eşcinseller Oteli Fethiye’de Açıldı

Türkiye’nin ilk Eşcinseller Oteli Fethiye’de Açıldı

Türkiye’de sadece gay’lere (eşcinsellere) özel, çıplaklığa izin veren bir otel açıldı. Türkiye’nin ilk Eşcinseller Oteli Fethiye’de .

Türkiye’nin ilk Eşcinseller Oteli Fethiye’de Açıldı

Türkiye’de sadece gay’lere (eşcinsellere) özel, çıplaklığa izin veren bir otel açıldı. Eşcinsellerin tatil cenneti Mikanos’a meydan okuyan Fethiye’deki Likya Garden Hotel, öncelikli olarak eşcinsellere hizmet verecek.

Otelimizde, sevgilinizle baş başa, rahatsız edici bakışlardan uzak, romantik bir ortamda gay gay’e süper bir tatil geçirebilirsiniz…Bu ilginç davet, Fethiye’deki Hotel Likya Garden’a ait.

Yeşillikler içine inşa edilmiş, bazı bölümleri taş örme olan beyaz binası, çevresinde pembe ve fuşya rengi begonvillerin bulunduğu açık yüzme havuzu ile tipik bir Akdeniz oteli Hotel Likya Garden.

Ama internet sitesinde bile yer verdikleri tanıtımlarından da anlaşılacağı gibi, onu diğerlerinden ayıran bambaşka bir özelliği var bu Eşcinseller Oteli ‘nin:

Burası Türkiye’nin ilk eşcinsel oteli. Cinsel eğilimi normal olanları yani heteroseksüelleri de kabul eden gay otel, daha çok yurtdışı bağlantılı çalışıyor. Ancak Türk müşterilere de kapıları açık. Üstelik yalnız geleceklere, yeni dostluklar, sıcak ilişkiler ve eğlenceli bir ortam vaat ediliyor.

SERBEST DOLAŞIM HAKKI

Otelin, öğrencilere ve 26 yaş altındakilere, haftalık 199 Euro yani 320 YTL olan konaklama ücretinde yüzde 20 oranında fiyat indirimi uygulanıyor.

Eşcinsellerin, dünyaca ünlü tatil cenneti Mikanos Adası’ndaki rahatlığı sunan Hotel Likya Garden, bu camiada giderek adını duyuruyor.

Gerek yurtdışından gelen gerekse yerli konuklarına saunada rahatlama imkanı sunan otel, müşterilerine bir başka özgürlük daha tanıyor, o da çıplaklık!

Yüksek duvarlar gizlilik sağlıyor

Otelin sloganı şu: ‘Nudizm-Naturizm’ yani ‘Çıplaklık-Doğallık.’ Yani Likya Garden, bazı koylarında çırılçıplak denize girilen Yunan adası Mikanos’a bu alanda da rakip.

Tüm bu özgürlükleri gerçekleştirmek için gerekli olan gizlilik ise, içeride olup bitenlerin görünmesini imkansız kılan yüksek bahçe duvarları ile sağlanıyor.

Anlaşılan o ki, cinsel tercihi meydana çıkacak diye pasaportundaki Mikanos damgasının görülmesinden bile korkan Türk eşcinseller için Hotel Likya Garden bulunmaz bir nimet.

Fethiye’de Eşcinsel Yaşam:

Fethiye doğal, tarihsel ve kültürel güzellikleri ile göz kamaştıran bir turizm merkezidir. Fethiye’de gay’lere hitap eden bar, kulüp gibi mekanlar yoktur, ancak benzeri turistik kasabalarda olduğu gibi Fethiye de yaz aylarında yerli ve yabancı eşcinsellerin tercih ettiği destinasyonların başında gelmektedir.

Fethiye son yıllarda başta İngilizler olmak üzere bir kısmının gay olduğu da bilinen yabancılarında yerleştiği bir kasabadır ve bu nedenle eşcinseller için de uygun bir atmosfere sahip olduğu söylenebilir.

Fethiye’de Gay Dostu Kafe ve Restoranlar

Swallows Restaurant
Adres: Ölüdeniz, Fethiye, Muğla/Türkiye.
Yabancı bir site ziyaretçisi tarafında gay-dostu bir mekan olarak 2009 yılında bildirilmiştir. O zaman Hisarönü’nde yer alan mekanın 2011 de Ölüdeniz’e taşınmıştır. Ölüdeniz’de sahile doğru inen ana yol üzerinde birkaç yüz metre içerde yer almaktadır.

Fethiye’de Gay Dostu Mekanlar

Ottoman Bar
Adres: Cumhuriyet Sokak, Paspatur, Fethiye, Muğla
Ottoman (Osmanlı) bar Fethiye’nin popüler mekanlarındandır. Gündüzleri cafe olarak geceleri de de bar ve dansing olarak hizmet veren mekan yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerlerindendir.

Car Cemetary
Adres: Hamam Sokak. No:33,Fethiye, Muğla.
Car Cemetary yani “araba mezarlığı” ismini dekor olarak girişine monte edilmiş 2 adet eski arabadan almaktadır. Karışık olarak yerli ve yabancı güncel müzik çalmaktalar.

Club Bananas
Adres: Paspatur / Fethiye https://www.clubbananasfethiye.com
Fethiye’nin gece hayatının yoğun olduğu eski liman bölgesi olan Paspatur’da bulunan Club Bananas yerli turistlerin ve Fethiye’de yerleşik yabancıların uğrak mekanlarındandır. Genelde pop ağırlıklı müzik yapmakla birlikte ses düzeyi rahatsız etmeyecek düzeydedir. Özellikle hafta sonları sabah 5 e kadar açık.

Music Factory
Adres: Paspatur / Fethiye
Hemen hemen Bananas ile aynı tür müzik yapılan bu mekan 2 katlı küçükçe bir mekan. İçerde video gösterisi yapılan büyükçe bir TV ekranı da var.

Mango Bar
Adres: Hamam Sokak, No: 29 Fethiye, Muğla.
Türkçe canlı müzik yapılan küçükçe bir gece kulübü. Zaman zaman gay şarkıcıların da program yaptığı bilinmektedir. Özellikle gençler tarafından tercih edilmektedir.

Eski Bar
Adres: Hisarönü, Fethiye Muğla
Fethiye merkezden 4 km kadar uzağındaki Hisarönü’nde, La Mediteranee’nin yanında yer alan erken saatlerde gidilebilecek, Karaoke de yapılan bir mekandır.

Fethiye’de Eşcinsellerin Gittiği Hamam ve Saunalar

OLD TURKISH BATH (ESKİ/TARİHİ HAMAM)
Adres: Paspatur, Fethiye.
Web: https://www.oldturkishbath.com
Burası Herhangi bir şekilde eşcinsele yönelik hizmet veren bir mekan değildir. 16. Yüzyılda Yavuz Selim tarafından yaptırıldığı bilinen tarihi bir hamamdır.

KAYA HAMAMI
Adres: Garaj karşısı, Fethiye.
Otobüs terminalinin civarında bir yerde yer alan nispeten daha az turistik ve Fethiye’nin yerlilerine de hitap eden bir hamamdır. Burası da yukarıda bahsedilen hamam gibi özellikle eşcinsellere yönelik hizmet veren bir mekan değildir. Sadece hamam deneyimi yaşamak isteyenler tarafından denenebilir.

Türkiye'nin ilk Eşcinseller Oteli Fethiye'de Açıldı

Fethiye’de Eşcinsel Gezinti Yerleri

Eşcinsel gezinti alanları yani “çark” yerleri eşcinsellerin özellikle dikkatli olması gereken yerlerdir. Buraları keşfeden kötü niyetli kişiler eşcinsellerin cinsel zaaflarından yararlanarak onlara her türlü zararı verebilirler !

Fethiye’de belirgin bir gezinti (cruising) alanı yoktur. Ancak akşam saatlerinde merkezdeki park, marina civarındaki rıhtım boyu ve Paspatur bölgesi arkadaş bulma olasılığı olan gezinti bölgeleridir.

Fethiye Bölgesi Plajları

Tahmin edileceği gibi Fethiye’de bilinen eşcinsellerin yoğun olarak takıldığı bir plaj bölgesi de bulunmamaktadır. Zaten Fethiye merkezinde yüzmek için uygun plaj yok gibidir. En yakın plaj bölgesi olan Çalış plajı Fethiye’deki zaman zaman gay’lere rastlamak mümkün olabilir. 2,5 km uzunluğundaki bu kumlu plaj boyunca pek çok restoran, kafe ve bar da yer almaktadır.

Bu arada Kelebekler Vadisi muhtemelen bölgeye gelen yerli ve yabancı eşcinsellerin ve hatta lezbiyenlerin en çok tercih ettiği plaj bölgesidir.

Kelebekler vadisinde çadır yada bungalov denilen mini ahşap evlerde konaklama mümkündür. Kelebekler vadisine günlük tekne turları ile ulaşmak mümkündür ama bunlar burada kısa süreli kalmaktadırlar.

Bunun dışında Ölüdeniz’den dolmuş tekneler de bulabilirsiniz.  Kelebekler Vadisine minibüslerle ulaşmak için de Fethiye yada Ölüdeniz’den kalkan Kabak Koyu’na giden dolmuşlara binebilirsiniz.

Bu durumda kelebekler vadisine inmek için yokuş aşağı yarım saati geçen zorlu bir doğa yürüyüşü yapmak durumundasınız, ki bu da bazıları için eğlenceli olabilir.

Bu arada minibüsle 20 dakika uzaklıktaki Kabak Koyu da Kelebekler vadisinin benzeri bungalov türü kalacak yerleri olan daha sakin bir koydur. Kabak Koyuna olaşmak için yine minibüsün son durağında indikten sonra zorlu bir 45 dakikalık iniş ve tırmanış yapmanız gerekir. Koya ulaşabilmek için kırmızı işaretli taşları takip etmezseniz kaybolabilirsiniz.

turkiyeescinselotel2

Fethiye’nin en popüler sahili doğal olarak dünya çapında ünlü Ölüdeniz kıyılarındadır. Denizin içine yapay bir gölet gibi girmiş bu lagün Akdeniz’e incecik bir boğazla bağlıdır, ve dolayısı ile dalgalardan korunaklıdır.

Ölüdeniz kumsalı güneşlenmek için mükemmel bir kum tabakası ile örtülüdür. Ölüdeniz yine bölgeye tatile gelen yerli ve yabancı eşcinsellerin en çok rağbet ettikleri sahil bölgesidir. Bu arada Ölüdeniz’in yerleşim merkezindeki plaj hariç olan bölgesine giriş bir kaç senedir ücretlidir.

Fethiye civarında bulunan günlük olarak ziyaret edilebilecek diğer plaj bölgeleri Patara, Belceğiz, Gemiler Adası (minibüsler Kayaköy’den geçer), Kötürümsü, Katrancı Koyu, Günlük ve Göcek’tir.  Bu arada Fethiye’ye gelenlerin plaj bölgesi olmasa da Saklıkent’e uğramamaları da bir kayıp olur.

6 YORUM

  1. Otel artık karışık oldu çünkü beklenen rağbet göremedi ama gene gidebilirsiniz herhangi bir engel yok tek farkı Heterosexual ve homosexual karışık oldu

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?