Türkiye’nin İmajını Amerika’da filmle düzeltecekler

Angelina-Altishin

Annesi Türk, babası İtalyan Angelina Altishin ile ABD’li Diana Davis, Türkiye’yi tanıtmak için çektikleri yedi bölümden oluşan programı ABD’de yayımlayacak.

Muğla’nın Bodrum ilçesine tatil için gelen annesi Yüksel Giavannitti’yi ziyaret eden Angelina Altishin, yaşadığı ABD’de Türkiye’nin yanlış bir imaja sahip olduğunu söyledi.

Angelina Altishin, bu imajı düzeltmek için ABD’li arkadaşı Diana Davis ile bir program çekmeye karar verdiklerini ifade etti.

Programın çekimlerine İstanbul’un tarihi mekanlarından başladıklarını belirten Angelina Altishin “Bir yapım şirketiyle anlaştık. Filmin yönetmenliği de biz yapıyoruz. Yedi bölümden oluşan programın ilk bölümü tamamlandı. Programın, başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere İngilizce konuşulan diğer birçok ülkede yayımlanması planlanıyor. Türkiye’ye uzun yıllardır gelip gidiyorum. Burası çok güzel bir ülke. Sadece doğası değil insanları da çok iyi ama yanlış tanınıyor. ABD’de bana ‘Türkiye’ye nasıl gidiyorsun orası Arabistan, Irak gibi’ diyorlar. Ben onlara bunun doğru olmadığını zaten anlatıyorum. Hazırladığımız bu programla da Türkiye’ye seyahat etmenin tehlikeli olmadığını göstermek istiyorum. Ayrıca bu programda Türk insanının yanı sıra yemeklerini, tarihini, kültürünü ve ülkenin doğal güzelliklerini anlatıyoruz” diye konuştu.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?