Türkvizyon, Eurovision’a Rakip Olacak

Tüm Türk dünyasından müzik kliplerinin yayınlanacağı yeni bir müzik kanalının yayına başlatılması ve Eurovision şarkı yarışmasına benzer bir proje çerçevesinde Türk ülkelerinden sanatçıların yarışacağı Türkvizyon şarkı yarışması organize edilmesi planlanıyor. News.Az tarafından yayınlanan habere göre, Türkiye’de bir aydan beri yayında olan Turk Music Box adlı televizyon kanalının Genel Müdürü Naim Burak, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirdiği bir basın toplantısında kanalın Türkçe konuşan bütün ülkelerden müzik klipleri yayınlayacağını duyurdu.

Kanalın Türk Dünyasının MTV’si olacağını bildiren Burak, “Avrupa’da ve ABD’de kablolu yayın yapmayı planlıyoruz. Amacımız Türk Dünyasının sanatını tüm dünyaya tanıtmak,” dedi.
 
Azeri sanatçı Faik Agayev ve Azerbaycan Basın Konseyi Başkanı Aflatun Amashev eşliğinde düzenlenen basın toplantısında Naim Burak, kanalın Azeri kültürünü de dünyaya tanıtmak için yayın yapacağının altını çizdi.

Türkvizyon Baharda Başlıyor

Türkiye, Azerbaycan ve tüm Orta Asya Türk devletlerinden müziklere yer verilecek olan televizyon kanalı ayrıca Eurovision şarkı yarışması benzeri bir yarışma düzenlemeyi planlıyor. Uluslararası şarkı yarışmasına 19 ülkenin davet edildiğini söyleyen Burak, projenin baharda başlatılacağının sinyallerini verdi.

Turkishny.com

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?