Uçak Bileti almak için en uygun gün hangisi?

Ucak Bileti Almak icin En Uygun Gun Zaman

Uçak Bileti almak için en uygun gün hangisi? Uçak bileti alacaksınız, peki hangi gün almalısınız?  Uçak Bileti almak için en uygun zaman.

Uçak Bileti almak için en uygun gün hangisi?

Hayalinizdeki tatil için plan yapıyorsunuz, ya da ailenizi görmek için bilet arıyorsunuz. Peki bilet almak için en uygun gün hangisi dersiniz?

Yapılan bağımsız bir araştırmaya göre, Pazar günü satın alınan biletler Cuma günü alınan biletlere göre %13 daha ucuz.

Uçak Bileti almak için en uygun zaman

Özellikle sık seyahat edenleri en fazla ilgilendiren konuların başında daha ucuza uçak bileti bulmak ve satın almak geliyor. Bunun için genellikle biletin seyahat tarihinden belirli bir süre önce satın alınması tavsiye edilse de son dakikacılar da bazı taktikleri uygulayarak daha ucuza seyahat edebilirler.

Daha uygun fiyata uçak bileti satın almak isteyenler için ipuçlarını:

Tarih ve saat belirleyici

Uçak biletlerini otobüs ve diğer ulaşım araçlarından ayıran en büyük fark sabit bir fiyatı olmaması ve bilet fiyatlarının talebe göre değişiklik göstermesi. Bu nedenle daha ucuza bilet almak için dikkat etmeniz gereken en önemli şey tarih ve saat seçimi. Genellikle ne kadar erken alırsanız o kadar uygun fiyata uçak bileti bulabilirsiniz. Ancak son dönemlerde gitgide artan ve belirli zaman aralıklarını kapsayan kampanyalar sayesinde çok önceden satın almasanız bile uygun fiyata bilet bulmak mümkün.

Özel günlere dikkat

Eğer yılbaşında veya bayram taitlinde bir yerlere gitmeyi planlıyorsanız biletinizi fazla zaman kaybetmeden alın. Çünkü bu dönemler birçok kişinin aynı anda uçak bileti satın aldığı yani fiyatların hızla yükseldiği zamanlardır. Sadece belirli tarihlerde izniniz varsa, biletinizi birkaç ay önce satın alarak büyük oranda kazanç sağlayabilirsiniz.

Karşılaştırma yapın

Uçak bileti alırken belki de en fazla dikkat edilmesi gereken konu öncesinde farklı havayollarını ve seferleri karşılaştırmak. Bunu yapmak için de havayolu firmalarının sitelerine ayrı ayrı girerek fiyatları kıyaslamak yerine bunu sizin için yapan sitelerden yararlanabilirsiniz. Bu sayede seyahat edeceğiniz şehir ve tarihlere göre tüm havayollarının seferlerini aynı anda listeleyebilir ve kolayca seçim yaparak biletinizi satın alabilirsiniz. Karşılaştırma yapmak hem zaman kazandırır hem de en ucuz bileti bulmanızı kolaylaştırarak tasarruf etmenizi sağlar.

Kampanyaları takip edin

Havayolu firmalarının belirli rotalar için geçerli kampanyalarını takip ederek de önemli miktarda kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun için haftalık veya aylık e-posta gönderim listelerine kayıt olabilir, en güncel kampanyalardan ve promosyonlardan yararlanabilirsiniz.

Yakın tarihlere bakın

Eğer bayram ve yılbaşı öncesi gibi yoğun geçen dönemlerde seyahat etmeniz gerekiyorsa planladığınız tarihten bir gün öncesi veya sonrasına da mutlaka göz atın. Böylece planladığınız tarihten fazla uzaklaşmadan farklı seferleri değerlendirebilir ve daha uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Yurt içinde 21 gün

Eğer seyahat edeceğiniz gün belirli bir tatil dönemine veya özel güne denk gelmiyorsa yurt içinde genellikle 21 gün öncesinde uygun fiyatlarla bilet bulunabiliyor. Yurt dışında ise bu süre 46 gün ve daha fazlası olabiliyor. Eğer yurt dışında New York, Paris, Londra ve Roma gibi sık sık kampanyalar düzenlenen şehirlerden birine seyahat edecekseniz biletiniz almadan önce güncel promosyonlara da mutlaka göz atın ve daha sonra biletinizi satın alın. Böylece her defasında en uygun bilete ulaşarak fazla harcama yapmadan seyahatinizi tamamlayabilirsiniz.

Salı gününün en avantajlı gün olduğunu açıklandı

Uygun fiyatla seyahat etmek için Salı gününün en avantajlı gün olduğunu açıklandı. Araştırmalar, en pahalı uçak biletlerinin seyahat edilen günde alınanlar olduğunu gösteriyor. Uçuş fiyatlarının günlere göre de büyük farklılıklar gösterdiğini ortaya koyuyor ve genel olarak en uygun fiyatlı uçuşların Salı günü olduğu belirtiliyor.

Öğleden sonra uçuşlarından kaçının

Fiyatlarda rezervasyon yaptırılan uçuşun günün hangi saatinde olduğu önem taşıyor. İstatistikleri 18:00-24:00 saatleri arasında gerçekleşen akşam uçuşlarının daha uygun fiyatlı olduğunu ortaya koyuyor. Pahalı uçak biletlerinin ise Cumartesi günü uçuşlarına ait olduğu belirtiliyor.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?