UEFA = OSMANLI !?

uefa osmanli

Artık ne zaman UEFA kelimesini duysam aklıma Osmanlı geliyor. Garip bir çağrışım değil mi ? UEFA = OSMANLI !?

Hatta Balkan’lar,Kırım Türk’leri, Macar’lar aklıma geliyor.En çokta aklıma Kanuni Sultan Süleyman geliyor.

Evet böyle bir çağrım bilinç altıma yerleşti. Tarihe bakarsanız Avrupa’nın mazlumları adalet için Osmanlı’ya sığınırdı.Ondan adalet isterdiler.Bugün Trabzonspor taraftarlarını maalesef Futbol Federasyonumuz eski Avrupa milleti yaptı. Artık Türkiye’den adalet beklentimiz hiç kalmadı. Federasyondan adalet asla beklemiyoruz. Bununla ilgili umutlarımızı kaybedeli çok zaman oldu. Artık biz de eski Avrupa mazlumlarının yaptığının tersini artık Avrupa’dan adalet istiyoruz.

Büyük bir utanç. UEFA kararlarına sevinelim mi? Yoksa acı’yalım mı halimize işte ona da karar veremiyoruz.

Evet rakibimizin şike yaptığı tescilleniyor, Şenol Hoca’nın başarısı bir kere daha despot zihniyet tarafından haram ediliyor, asıl şampiyonluğumuz tescil ediliyor. Adaletin kaybolmadığına seviniyoruz. Masumlarında bir kapısı olduğunu öğrenerek vicdanımız rahatlıyor. Hatta şikeci’lere yaptıkları cezasızda bırakılmıyor. Bu bizlerin vicdanlarına bir nebze olsun rahatlatıyor.

Ama öbür yanda ülkenin bir takımına üvey evlat muamelesi yapılması, ülke futbolunun en başındakinin bir emek hırsızısını temizlemeye çalışmaktan başka bir iş yapmamaya çalıştığını görmek, onca emek hırsızları dün olduğu gibi hala makam ve mevkilerini muhafaza edebilmeleri, hala bunlara kıymet veren insanların ülkemiz pasaportunu taşıması, hala acep ne desemde bu emek hırsızlarını temiz gösterebilsem derdinde gazeteci müsfetelerine sahip bir medya’ya sahip olmak.

İşte bütün bu süreçlerde görüyoruz ki Avrupa birliği bizim ülkemiz için olmazsa olmaz. Biz adaleti de, demokrasiyi de,eşitligi de kendiliğimizden yapamayacak kadar hala geri bir milletiz.

Bu ülkenin dürüst vatandaşlarını, Osmanlı’nın torunlarını Avrupa kapılarında adalet beklettiren zihniyete sadece yazıklar olsun diyorum….

Mahmut Özdamar / Pennsylvania

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?