Ukrayna’nın Fatmagül’ü

Ukrayna’da ikisi üst düzey bürokrat çocuğu üç caninin 18 yaşındaki genç bir kıza yaptıkları, halkı sokaklara döktü. Genç kıza tecavüz eden, boğmaya çalışan ve ardından üzerine benzin dökerek yakan üç gencin, babalarının baskısıyla serbest bırakılmaları, ufak çaplı bir isyana yol açtı. Tepkiler üzerine saldırganlar yeniden tutuklandı.

VEDAT Türkali’nin senaryosundan uyarlanan ‘Fatmagül’ün Suçu Ne’ dizisine konu olan olayların bir benzeri Ukrayna’da yaşanıyor. Ülkeyi sarsan dehşet verici olay Nikolayev kasabasında 9 Mart gecesi başladı. Bölge yöneticisinin oğlu Maksim Prisyajnikov (23), bölge savcısının oğlu Artyon Pogosyan (21) ve arkadaşları Yevgeniy Krasnoşek (23), kafede tanıştıkları Oksana Makar’ı (18) evde partiye çağırdı. İçilen içkilerin de, etkisiyle üçlü çete, Oksana’ya önce tecavüz etti. İşledikleri suçun farkına varan üç genç erkek, paniğe kapılarak genç kızı elektrik kablosu ile boğarak öldürmeye çalıştı. Bir saat sonra kızın öldüğünü zanneden çete, Oksana’nın hareketsiz bedenini battaniyeye sarıp yakınlardaki bir inşaata taşıdı ve burada da üzerine benzin dökerek yaktı. Bütün bu vahşete rağmen Oksana, mucize eseri ölmedi. İniltilerini duyanlar polise haber verince, genç kız, tanınamaz derecede yanmış, bir elinin kemikleri erimiş, ancak canlı ve bilinci açık halde bulundu ve hastaneye kaldırıldı. Hâlâ konuşabilen genç kız, saldırganların isimlerini polise bildirdi. Polis üç saldırganı kısa sürede yakaladı. Ama saldırganlar daha iki saat geçmeden “delil yetersizliğinden” serbest bırakıldı. Bunun üzerine vahşetin yaşandığı Nikolayev kasabasının halkı, savcılık binasını kuşatmaya aldı.

Cumhurbaşkanından Oksana talimatı

Nikolayev’deki isyanın büyümesi, başkent Kiev’i de harekete geçirdi. Muhalefet konuyu meclise taşırken, Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç, canilerin tekrar gözaltına alınması emrini verdi. Ukrayna Başsavcılığı’ndan ekipler Nikolayev kasabasına sevk edildi. İçişleri Bakanı Vitaliy Zaharçenko, “Feci suçu işleyen üç gençten ikisi ülkemizde altın gençlik olarak tabir edilen üst düzey memur çocuğu. Üç suçlu da tekrar gözaltına alındı. Yasaların öngördüğü en ağır biçimde cezalandırılacaklar” dedi.

‘SADiSTLERE ÖLÜM’

8 Mart’ta İstanbul’a gelerek kadına şiddeti protesto eden FEMEN, bu kez memleketlerinde tecavüz edilen ve işkence gören Oksana Makar için eylem yaptı. Oksana’nın tecavüzcülerini kastederek “Sadistlere Ölüm” yazılı pankart açan kadınlar gözaltına alındı. Oksana’ya tecavüz etmekten tutuklanan 3 gençten ikisi üst düzey bürokrat çocuğu olduğu için ülkede “Altın Gençlik” olarak tabir edilen kuşaktan.

Organları birer birer iflas ediyor

MUCİZE eseri üç caninin elinden sağ kurtulan Oksana Makar, Nikolayev hastanesinde ölüm kalım savaşı veriyor. Kangren olan bir eli ve iki ayağı bileklerinden kesilen kızın iç organları da bir bir iflas ediyor. Doktorları, zehirlenme nedeniyle genç kızın karaciğer ve böbreklerinin çalışmadığını açıkladı. Kızın yaşatılması için tüm Ukrayna çapında bağış kampanyası başlatıldı.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?