Ultrabook fiyatları düşer mi

2012’nin popüler cihazlarından biri olması beklenen ultrabook’ların fiyat seviyesi aşağı inecek mi?

Hali hazırda Sandy Bridge işlemcili platforma sahip Ultrabook’lar 2012 yılı içerisinde Ivy Bridge işlemcili platformlara geçiş yapacaklar. Bu yeni platformun performansı eskisine göre daha iyi olacak. Bu iki işlemci arasındaki farka bir de işletim sistemi farkı etki edecek. Çünkü Windows 7 işletim sistemiyle satışa sunulan Ultrabooklar yakın gelecekte platform güncellemesiyle birlikte işletim sistemi de değiştirecek. Scroll.com.tr’nin haberine göre Microsoft’un yeni çıkaracağı işletim sistemi Windows 8’in performansı Ultrabook’ları da yakından ilgilendiriyor.

Ivy Brdige işlemci ve Windows 8 işletim sistemiyle birlikte Ultrabook’ların pil ömrü muhtemelen 15 dakika ile 30 dakika arasında artış gösterecek. Buna ek olarak yeni platformun 3D uygulamalarda GPU işlemci performansının da aratacağı ön görülüyor. Bu yeniliklere eklenecek bir diğer konu ise Thunderbolt arabirimi. Muhtemelen Thunderbolt arabirimini de yeni Ultrabook’lar üzerinde göreceğiz.

Gelen haberlere bakılırsa tüm yeniliklere ek olarak fiyatlarda da indirim göreceğiz. 2012 yılı içerisinde en ucuz Ultrabook 699 ila 799 arasında olacak. Bu fiyat 2012 yılının son aylarında yılbaşı kampanyalarıyla 599 dolarlar seviyesine gerileyecek. Tabii ki bahsettiğimiz bu fiyatlara giriş seviyesi bir Ultrabook satın alabileceksiniz. Bu fiyatlar Ultrabook’ların Amerika’daki fiyatları olacak. Dolar bazında olan fiyatlar Avrupa semalarına gelindiğinde Euro olarak karşımıza çıkacak.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?