Ultrabook’larla tanışın

Ultrabook’lar şu an ince ve hafif bir Windows bilgisayarı isteyenlere yönelik üretilmekte. Taşınabilirlik için bazı portlardan vazgeçmeyi göze alıyorsanız ve MacBook Air’i seviyor ancak Windows’lu bir dizüstü istiyorsanız, ultrabook’lar size göre olabilir. MacBook Air’in ince dizüstü bilgisayarı MacBook Air’in de Windows çalıştırmanıza izin verdiğini hatırlatalım.

Fiyatları ne kadar?

Intel, ultrabook’lar için 1.000 dolar sınırını getirse de özelliklerine göre 1.200 doların üzerinde bir ultrabook bulmanız da mümkün. 2012’nin sonlarına doğru fiyatların düşmesi ve tüm dizüstülerin ultrabook’lara benzer bir hale gelmesi bekleniyor.

Ultrabook’lar işe yarar mı?

Son jenerasyon ultrabook’lar ile gelen Sandy Bridge işlemciler oldukça hızlılar. SSD’ler ise bilgisayarınıza hız katacak diğer bileşenlerden. Ancak birçok model entegre Intel grafikleriyle geldiğinden ultrabook’lardan ciddi bir 3D oyun performansı beklememeniz gerekiyor. Çoğu 4GB RAM ile gelen ultrabook’lar, video ve ses dönüştürme yapmak için de yeterli olmayabilir.

Her özelliğe sahip bir dizüstü bilgisayara ihtiyacınız yoksa, ultrabook’lar sizin için iyi bir seçenek olabilir. Sıkça yolculuk yapıyorsanız ve işinizin büyük çoğunluğunu internetten yapıyorsanız, hafif ve uzun pil ömürlü bir ultrabook işinize yarayabilir. Ancak tasarım ve taşınabilirlik sizin için önemli değilse, aynı parayla daha güçlü ve daha fazla özelliğe sahip bir dizüstü bilgisayar alabilirsiniz. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?