Ünlü şarkıcı Michael Jackson’ın birbirinden ilginç kostümleri sergilenecek

Ünlü şarkıcı Michael Jackson'ın birbirinden ilginç kostümleri sergilenecek

“Popun Kralı” olarak adlandırılan ve 2009 yılında ölen Michael Jackson’ın sahne kostümlerinin Aralık ayında açık artırma yoluyla satılmadan önce Güney Amerika, Avrupa ve Asya’nın çeşitli ülkelerinde sergileneceği bildirildi.

Julien Müzayede Evi (Julien’s Auction) CEO’su Darren Julien yaptığı açıklamada, Jackson’ın sahnede kullandığı içlerinde parlak eldivenleri ve pullu ceketleri gibi şaşaalı kostümlerinin aralık ayında açık artırmayla satılacağını belirtti. Ünlülerin müzayedecisi olarak bilinen Julien, açık artırmada en yüksek rakamı vererek Jackson’ın kıyafetlerinden birini almaya hak kazanan kişilerden önce kostümlerin dünyanın çeşitli yerlerinde Jackson hayranları ve konuyla ilgili insanlar için sergileneceğini belirtti.

Şili’nin başkenti Santiago’daki La Moda Müzesi’nde (Museo de la Moda) 18 Mayıs’ta açılacak sergide, Jakson’ın Kaptan EO gömleği, “Scream” videosundaki siyah, tayt sentetik kıyafeti ve 1980’lerin sonlarındaki meşhur şarkısı “BAD” klibinde giydiği takım elbisesi yer alacak kostümlerden bazıları.   

Aralarında Marilyn Monroe ve Elvis Presley gibi ünlülerin eşyalarının müzayedesini de yapan Julien Müzayede Evi, Michael Jackson için açık artırma tarihini 2 Aralık olarak belirledi.  

(ZamanAmerika)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?