Ünlü yönetmen Boby Roth Bir Türk kızı için Türkiye’ye Gidiyor

Dünyanın birçok ülkesinde izleyiciyi ekrana kilitleyen “Lost”, “Prison Break” ve “Flash Forward” gibi dizilerin ünlü yönetmeni Bobby Roth, oyuncu Seda Eğridere için Türkiye’ye gidiyor.

Türkiye’den Hollywood’a gitmek isteyen Türk oyunculardan farklı olarak, yeteneği sayesinde Hollywood’u Türkiye’ye getirmeyi başaran Seda Eğridere’nin başrolünü Tamer Karadağlı ile paylaştığı, Kasım 2012’de mobil ve internet ortamında yayınlanacak sekiz bölümden oluşan web-dizisi “ALINA” da BOBBY ROTH danışman yönetmen olarak çalışacak.

Yapımcılığını CVP FILM Aytekin Zengin’in üstlendiği “ALINA” 2013 yılının Mart ayında izleyiciyle sinema filmi olarak çok daha geniş bir oyuncu kadrosuyla beyazperde de buluşacak.

17 Nisan’da İstanbul’a gelip beş gün süreyle Türkiye’de kalacak olan ünlü yönetmen BOBBY ROTH, “ALINA” film projesinin set çalışmasının ardından Türkiye’nin tarihi bölgelerini ziyaret ederek “ALINA” filmi için de mekânlardan görüntü alıp çekim yerlerini belirleyecek.

“ALINA” HAKKINDA!

Halen çekimleri devam eden “ALINA”, senaryosu ve kurgusuyla Amerikan aksiyon filmlerini aratmayacak nitelikte. Biraz “Nikita”, biraz “Kurtlar Vadisi”, biraz “Alias”, biraz da “Ezel”i andıran “ALINA” aksiyon, entrika ve komplo teorileriyle dolu bir proje.

“ALINA”,gerçek kimliği bugüne kadar tespit edilememiş bir gizli ajanın kimliğini bulmak ve inancını kaybetmiş bir halka umut aşılamak için verilen bir savaşın olağanüstü hikâyesi. (magazinci)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?