USC en çok bağış olan 3. üniversite oldu

USC en çok bağış olan 3. üniversite oldu

Güney California Üniversitesi (University of Southern California – USC) geçen yıl Amerikan üniversiteleri arasında Stanford ve Harvard’dan sonra en çok bağış alan üniversite oldu.

Eğitim Yardımı Konseyi tarafından yapılan araştırmanın sonuçları çarşamba günü açıklandı. Sonuçlara göre Güney California Üniversitesi ülke çapında en çok bağış alan 3. üniversite olurken California Üniversitesi-Los Angeles da (University of California – UCLA) Amerika’da en çok bağış alan devlet üniversitesi oldu. UCLA tüm özel ve devlet üniversiteleri arasında alınan bağış miktarı sıralamasında 11. sırada yer alıyor.

Stanford 931,5 milyon, Harvard 792,2 milyon, USC 674 milyon Dolar bağış aldı. Araştırmaya göre ilk 10’da yer alan diğer üniversitelerin aldığı bağış miktarları 646 milyon ile 423 milyon Dolar arasında değişiyor. Hepsi özel kurumlar olan bu okullar ise Columbia, Johns Hopkins, Pennsylvania, Cornell, New York, Yale and Duke üniversiteleri. UCLA ise 419,6 milyon dolar bağışla bu okulların hemen ardından 11. sırayı aldı.

Haberin detayı

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?