USC TURKSA Dosyası 2

USC TURKSA DosyasiUSC TURKSA Dosyası 2. Başkanı olduğum USC TURKSA (University of Southern California Turkish Students’ Association) hikayesini bir de benden dinleyin…

Aslında, efsane mi demek lazım? Karar sizin…

USC TURKSA efsanemiz devam ediyor…  (1. Bölümü Okumak için tıklayın)

21. 20 Kasım 2004 tarihinde İstanbul’da gerçekleşen hain terör saldırıların ardından, Yönetim Kurulumuzun değerli üyeleri USC kampüsünde yayınlanan Televizyon kanalına ropörtaj vererek burada yaşayan Türk Öğrenci Arkadaşlarımızın endişeleri, düşüncelerini, Terör konusunda Türkiye’nin yaşadığı acı tecrübeleri anlatarak, USC öğrenci ve öğretim görevlilerinin duymasını sağladı.

22. 22 Kasım 2004 Cumartesi günü “Sephardic Temple Tifereth Israel” ’de düzenlenen, İstanbul’daki terör saldırılarında ölen vatandaşlarımızı anmak için yapılan törene katılındı.

23. 7 Aralık Pazar günü ATASC’nın seçim toplantısına katılınarak, buradaki öğrencilerin beklenti ve istekleri işadamlarımıza ve derneğin başkanına iletildi ve yaptığımız çalışmalara destek istendi.

24. 17 Aralık 2004 tarihinde Glendale Civic Auditorium’da gerçekleştirelecek The Mevlevi Order of America, the Whirling Dervishes tarafından düzenlenen “The Prayer Dance of Rumi” gösterisinin duyurulması sağlanarak aktiviteye büyük bir katılımın gerçekleşmesi sağlandı. İsteyen arkadaşlarımıza yine ulaşım sağladık.

25. 27 Ocak 2004 Salı günü, Ermeni Teröristlerce Los Angeles’da katledilen (27 Ocak 1973 tarihinde Los Angeles Başkonsolosumuz Mehmet Baydar ve yardımcısı Bahadır Demir, 28 Ocak 1982 tarihinde Los Angeles Başkonsolosumuz Kemal Arıkan katledilmişti…) değerli devlet görevlilerimizi anmak için Konsolosluğumuzda toplandık.

26. 12 Şubat 2004 Perşembe günü USC Kampüsünde ISA tarafından düzenlenen “International Valentine’s Day” kapsamında ülkemizdeki düğün, nişan gibi törenleri ve bize özgün gelenek ve göreneklerimizi yabancılara tanıtmak için stand açtık. Kampüste çalınacak 2 Türkçe şarkı için ilk defa websayfamızda anket yaptık.

27. 15 Şubat 2004 Pazar günü, yeni döneme merhaba, buluşma ve tanışma amacıyla 1.Sucuk PartimiziDockweiler State Beach’de düzenledik.

28. 2 Mart 2004 Salı akşamı TURKSA’nın da bağlı bulunduğu ISA, Davidson Conference Center’da İş-Staj Arayan öğrenciler için “Networking Night” düzenledi.

29. 3 Mart 2004 Çarşamba günü Osmanlı ve Karadeniz kıyafetlerini, yabancı öğrencilere tanıtmak için Parkside International Residential’da düzenlenen “International Fashion Show”a katıldık.

30. 23 Mart 2004 tarihinde ISA tarafıdan düzenlenen “Multi Cultural Fair”’de Türkiye’mizi tanıtmak için masa açtık. Birçok öğrenci ve öğretim görevlisine Türkiye ile ilgili bilgi verildi. Bu senenin konusu Turizm’di…

31. 3 Nisan 2004 Cumartesi günü, Görme özürlü Çocuklara yardım için Santa Ana’da düzenlenen ünlü markaların %90 indirimle satıldığı aktiviteyi üyelerimize duyurup gitmek isteyen arkadaşlar için ulaşım sağladık.

32. 12-19 Nisan 2004 tarihleri arasında USC Kampüsünde gerçekleştirilen “Yabancı Filmler Haftası”’na 13 Nisan’da Leavey Auditorium’da gösterdimiz “Kaç Para Kaç” filmi ile katıldık.

33. 25 Nisan 2004 Pazar günü ATASC’nin düzenlediği 23 Nisan kutlamalarında gönüllü yardımda bulunuldu ve Geleneksel Türk Gecemizi tanıtmak için masa açıldı.

34. Ermeni iddialarına karşı yazdığımız yazıların yayınlanmaması üzerine 29 Nisan 2004, Perşembe günü Daily Trojan gazetesine tam sayfa Ermeni iddialarına cevap veren paralı ilan yayınlattırıldı. Bu yine bir ilkti…!!! 

35. 30 Nisan 2004 Cuma gecesi Radisson Hotel, Midtown’da Gelmiş geçmiş en görkemli Türk Kültür gecesi“13th Annual Turkish Cultural Night” gerçekleştirildi.

36. 23 Mayıs 2004 Pazar günü, ilki çok beğenilen Kumsalda 2. Sucuk Partimizi Dockweiler State Beach’de gerçekleştirdik. Sloganımız yine aynıydı…”Enerjinizi, neşenizi, çocukluğunuzu, gülümsemenizi ve bulursanız bilyelerinizi getirmeyi unutmayın” 🙂

37. Yıl boyu Türkiye’deki Üniversitelerden gelen öğretim görevlilerinin USC’de düzenledikleri toplantı ve konuşmalar Los angeles’daki Türklere duyurularak katılım sağlandı…

38. Bayramlarda, önemli günlerde, kandillerde üyelerimize tebrik mesajları çekilerek birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek kültürümüzü burada yaşatmaya çalıştık..

39. Los Angeles’da hizmet veren önde gelen şirket ve kurumlarla beraber çalışılarak büyük bir yardımlaşma ve destek ortamı sağlandı.

40. Toplumsal Tepkiye ihtiyaç duyulan, milletimizle, ülkemizle ilgili her türlü kampanya üyelerimize duyurularak beraber hareket edinilmesi sağlandı.

41. USC’de ISA’nın düzenlediği her aktivitede özellikle Baklava ve Dolma’mızın da ikram edilecek yemekler arasında olması ve Türk Market ve Lokantalarından alınması sağlandı.

42. ISA(International Student’s Association) başkanlığına USC TURKSA’nin son dakikada gösterdiği Başkan Adayı seçildi.

43. ISA (International Student’s Association)’ın gelecek seneki yönetim kuruluna Başkan Yardımcımız Aslı Ciğer, GPSS/Student Senate Liaison temsilcisi seçildi.

44. 16 Nisan 2004 Cuma günü yapılan International Students Graduation Töreninde USC TURKSA’nın yönetim kurulunda görev yapan 5 arkadaşımız. Aslı Çiğer, Hüseyin Günay, Beran Paçacı, Coşkun Çetin ve ben 🙂 “ Leadership Award” aldık.

45. 25 Nisan2004 ’de Town & Gown’da düzenlenen ISA dönem sonu yemeğinde düzenlenen törende “USC TURKSA” ’ya yaptığı başarılı çalışmalardan ötürü sertifika verildi. Ayrıca USC TURKSA Yönetim kurulu üyelerinden,Aslı Çiğer, Hüseyin Günay, Coşkun Çetin, Derya Gürbüz ve ben 🙂 yaptığımız çalışmalardan oturu sertifika aldık.

46. Yönetim Kurulu toplantılarını daha zevkli hala getirmek için her Pazartesi Starbucks’da buluşuldu. Ardından beraberce yemeğe gidildi ve toplantıya isteyen herkesin katılması sağlanarak şeffaf bir oluşum amaçlandı.

Daha yazayım ama okuyup da sıkılanlarınız olmuş olabilir… Bazen böyle yazılar da gerekiyor. Ne yapalım. Lütfen bu muhteşem işleri gerçekleştiren arkadaşların da Amerika da hem okulunu okuduğu (master yada undergrad), hem asistanlık yaptığını, bazılarının bunların yanında bir de çalıştığını unutmayın..

Takdir etmek zordur Türkler için, eleştirmek bahane bulmak ve karalamak ya da yapılanları görmemezlikten görmeyi tercih etmek daha kolay…

susmayan LimoN 🙂

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?