Uyandığımda eli şortumdaydı!

Türkiye ve ABD vatandaşı Bawer (Hasan) A. uçakta yan koltuktaki kadını elle taciz etmekle suçlanıyor. Gözaltına alınan Bawer A. ömür boyu hapisle yargılanabilir.

ÖNCEKİ gün Hawaii’ye yapılan bir uçuşta kadın bir yolcunun uyurken tacize uğradığı haberinden sonra benzer bir olay daha yaşandı. ABD iç hat uçuşlarında uyuyan bir kadın yolcu daha tacize uğradı. Phoenix-Newark uçuşunu yapan bir yolcu uçağındaki tacizcinin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı da bulunan Bawer A. (48) olduğu iddia edildi. Associated Press’in (AP) haberine göre olay şöyle gelişti:

United Airlines’ın 306 sefer sayılı uçuşunda bulunan ve ismi açıklanmayan bir kadın, uyandığında yanındaki erkek yolcunun bir elini tişörtünün içine sokup göğüslerine dokunduğunu, ötekisini de şortuna soktuğunu öne sürdü.

Derin nefes alıyordu

ABD vatandaşlığı da bulunan Bawer A.’nın derin derin nefes aldığı ve kadından kendisini öpmesini istediği iddia edildi. Kadın kabin ekibine şikâyette bulunurken, uçakta gözaltına alınan Bawer A. iniş sonrasında havalimanı’nda federal güvenlik güçlerince nezarete kondu. A. ilk ifadesinde kadına dokunduğunu kabul etti ama onun istediğini söyledi.

Sicili kabarık

Hürriyet’in ulaştığı kaynaklar, Bawer A.’nın gerçek isminin Hasan A. olduğunu belirterek, yıllar önce New York’ta bir otelin müdürlüğünü yaparken iş başvurusuna gelen bir kadına tacizde bulunduğu iddiasıyla hakkında dava açılmasıyla işten atıldığını söylediler.

İLK duruşmada Yargıç Mark Falk, kefalet konusunda karar vermeden önce daha detaylı bir duruşma yapılacağını açıkladı. Adamın ömür boyu hapis ve 250 bin dolarla yargılanması muhtemel.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?