Vay David vay

David Natu -Sezen Gok

Pazartesi günü Türk basınında Kolombiya’da trafik kazasında öldüğüne dair haberler çıkan “Ünlü Türk fotoğrafçı David Natu”nun aslında hiç var olmadığı, Sezer Gök isimli kişinin bu ismi kullanarak hem basını hem de yüzlerce kişiyi aldattığı öne sürülüyor.

ANADOLU Ajansı’nın, Doğan Haber Ajansı’nın geçtiği ve birçok gazetede çıkan haberde, “ABD’de yaşayan Türk fotoğrafçı David Natu”nun cenazesinin 3 Mart’ta İzmir’de toprağa verileceği duyurulmuştu.

Ancak, İzmir’de Natu’nun ailesi bulunamayınca şüpheler arttı. Türk basınında çıkan kaza fotoğrafının Missouri’de bir kamyon kazasına ait olduğu, yaralı fotoğrafının ise, 5 yıl önce vefat eden şarkıcı Barış Akarsu’nun yoğun bakım görüntüsü olduğu anlaşılınca gerçek de ortaya çıktı.

‘Ölüden’ mesaj

ABD’de David Natu isimli bir Türk fotoğrafçısı hiç yaşamadı. ABD’ye öğrenci vizesi ile giren İzmirli Sezer Gök’ün (40) New York’ta yaşayan yüzlerce Türk’ü David Natu adıyla dolandırdığı, peşine takılan “kurbanlarından” kurtulmak için de Türk medyasına vefat haberi gönderdiği iddia ediliyor.

Sezer Gök’e 3 bin dolar parasını kaptırdığını anlatan New Yorklu Türk reklamcı Armağan Yılmaz,Bize kendisinin piyasadaki isminin David Natu olduğunu, bir yarışmada dünyanın en iyi ikinci fotoğrafçısı seçildiğini söyledi. ‘Beraber çalışalım’ dedik. Ancak zamanla herkesi dolandırdığını öğrendik. Başkalarına ait evleri Türkiye’den gelen öğrencilere kiraya veriyordu. Öldü haberlerini okuyunca şaşırdık. Haberlerden sonra bile bize mesajlar geçmeye devam etti, ‘Türkiye’deyim’ diyordu. Ama, Orlando’da olduğunu duyduk. Artık telefonları kapalı” dedi.

Muhabir de ‘işletildi’

David Natu’yla başbaşa görüşen tek kişi Habertürk gazetesi New York muhabiri Elif Kask oldu.

Sezer Gök’ün kendisini David Natu olarak tanıttığı röportaj, gazetede “Murat Boz’u New York’ta çıplak çekmek isterim” başlığı ile yayınlanmıştı.

Kask, nasıl kandırıldığını şu şekilde anlattı: “David Natu’nun asistanı Burcu Ürge’den mesaj geldi: ‘Amerika’da tanınıyor ama, Türkiye’de tanınmıyor. David’in Tükiye tanıtımında yardımcı olursanız çok sevinirim’ diye. Siteyi araştırdım. Fotoğrafın mükemmelliğini gördüm. Ropörtaj yapıp Türkiye’ye tanıtmaya karar verdim.

David Natu’nun asistanı Burcu Ürge’de “Sahtekar olduğunu anladım. İngilizce bilmiyordu. Hepimizi kandırdı” dedi. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?