Mehmetcik Vakfi Vekaleten Kurban Bagisi

Vekâleten Kurban Bağışı – Mehmetçik Vakfı. Mehmetçik Vakfı Vekâleten Kurban Bağışı ve Kesimi.

TSK Mehmetçik Vakfı 1995 yılından itibaren vekâleten kurban bağış faaliyetini sürdürmektedir.

Kurban Bagis Bedeli Mehmetcik Vakfi

1995’ten beri vekâleten kurban bağışlarınızı kabul edip kesim faaliyetlerini güveninize uygun şekilde gerçekleştiren Mehmetçik Vakfı, bu yıl da vekâleten kurban bağışlarınızı kabul etmektedir.

Mehmetçik Vakfının, vatandaşlarımızın kendi irade ve arzuları ile yaptıkları vekâleten kurban bağışlarını kabul ettiğini, başka herhangi kişi, kurum veya kuruluşa Mehmetçik Vakfı adına vekâleten kurban bağışı toplama yetkisi vermediğini kamuoyunun bilgisine saygıyla sunar, bağışlarınız için tüm şehit ve gazi Mehmetçik aileleri adına teşekkür ederiz.

Vekâleten Kurban Bağışı – Mehmetçik Vakfı

TSK Mehmetçik Vakfı 1995 yılından itibaren vekâleten kurban bağış faaliyetini sürdürmektedir.

Vekâleten kurban kesimi faaliyeti;

  • Modern tesislerde, hijyenik koşullarda,
  • Her kesimhanede görevlendirilen Vakıf personeli huzurunda,
  • Veteriner denetiminde,
  • Noter gözetiminde,
  • Din görevlisi nezaretinde,
  • Dini vasıflara uygun kurbanlıklar seçilerek yapılmaktadır.
  • Kesilen kurbanların bir bölümü kesim bölgelerindeki şehit ve gazi ailelerine dağıtılmakta, bir bölümü de taze et dağtımı yapılamayan tüm şehit yakınlarına ve gazilere ayrıca kurban bağışında bulunan tüm bağışçılarımıza üretimini müteakip kurban etinden yapılmış 750 gr. konserve kavurma gönderilmektedir. Kurban etinin dağıtılamayan kısmı ise ekonomik olarak değerlendirilerek yardım planına dahil şehit yakınları ve gazi Mehmetçiklerimiz ile çocuklarına yardım için kullanılmaktadır.
  • Adres bilgilerinin Vakfa ulaşmaması veya eksik ulaşması nedenleriyle teşekkür mektubu ile noter onaylı kesim tutanağı gönderilemeyen bağışçılarımız için internet sitemizde (www.mehmetcik.org.tr) isim ve dekont numaralarını içeren duyurular yayımlanmaktadır.
  • Kurban bayramı dönemi dışında gerçekleşen vekâleten adak kurban bağışına ilişkin olarak sürekli bir organizasyonu gerçekleştirmediğimiz için adak kurbanı ile ilgili müracaatların bu organizasyonu gerçekleştiren kurumlara yapılması gerekmektedir.

Kredi kartı ile vekâleten kurban bağışında bulunmak için tıklayınız>>>

Türkiye Mehmetçik’e, Mehmetçik Türk Milletine Emanettir.

Reklamlar

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?