53.6 F
Los Angeles
2 Nisan 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaWashington anıtı ziyarete kapatıldı

Washington anıtı ziyarete kapatıldı

ABD’nin başkenti Washington’ın en turistik yerlerinden eski başkan George Washington anısına inşa edilen ve 23 Ağustos’ta meydana gelen depremde hasar gören Washington Anıtı ziyarete kapatıldı.

ABD’deki ulusal parklar ve tarihi binaların yönetiminden sorumlu National Park Service (NPS) yetkilileri, beş gün zarfında 170 metre uzunluğundaki anıtta ayrıntılı bir inceleme yapılacağını ve ekim ortasına doğru yeniden açılma tarihinin belirleneceğini belirttiler.

Yetkililer, ABD’nin doğusunu sallayan 5,8 büyüklüğündeki depremden sonra yapılan ilk incelemede, dikilitaşın üst kısmındaki piramit biçimli bölümdeki çatlaklara rağmen yapının üst kısımının iyi durumda olduğunu, alt kısmında da düşen parçaların bulunduğunun tespit edildiğini söylediler.

Dağcılardan oluşan bir uzman ekip, bugünden itibaren 1848 ve 1884 yılları arasında inşa edilen dev dikilitaştaki hasarları tespit ve yapılacak onarımlar için ayrıntılı incelemeye başlayacak.

Günde 1700 kişinin ziyaret ettiği beyaz mermerden anıt 2000’de restore edilmişti.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,408BeğenenlerBeğen
16,211TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,713TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın