Washington D.C.’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı.

Washington’da, bayram etkinlikleri kapsamında “Barış ve Dayanışma Yürüyüşü ve Festivali” gerçekleştirildi

Beyaz Saray’dan Washington Anıtı’na kadar yürüyen binlerce kişi, daha sonra şarkıcı Kenan Doğulu’nun verdiği konserde şarkılara eşlik etti, Devlet Halk Dansları Topluluğu’nun sunduğu gösterileri izledi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Washington’da gerçekleştirilen “Barış ve Dayanışma Yürüyüşü ve Festivali”ne, başkent civarındaki eyaletlerden gelen binlerce vatandaş katıldı.

Türkiye’nin Washington Büyükelçiliğinin himayesinde, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) tarafından organize edilen ve Türk Hava Yolları (THY) ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen etkinlikler, büyük beğeni ve ilgi topladı.

Sabah saatlerinde Beyaz Saray’ın arkasında yer Ellipse Parkı’nda bir araya gelen ABD’de yaşayan Türk vatandaşları, Washington Anıtı’nın yanındaki West Potomac Parkı’na kadar yürüyüş gerçekleştirdi.

– Etkinliğe büyük ilgi

Parkta kurulan dev konser sahnesinden bir konuşma yapan Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, tüm vatandaşların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, birliktelik mesajları verdi.

Daha sonra TASC Kurucu başkanlarından Günay Evinch tarafından, organizasyona destek veren bazı Amerikalı yetkililere plaket takdim edildi.

Daha sonra sahneye çıkan şarkıcı Kenan Doğulu, coşkulu kalabalığa en sevilen şarkılarını seslendirdi. Ayrıca Devlet Halk Dansları Topluluğu’nun sunduğu gösteriler de izleyiciler tarafından ilgiyle takip edildi.

 

Reklamlar

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.