Windows 8 ne zaman

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 8 ne zaman elinizde olacak? İşte o tarih…

Microsoft’un merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 8’in ne zaman satışa sunulacağı konusunda her gün yeni bir gelişme yaşanmaya başlandı. Bloomberg’de yayınlanan habere göre en geç Ekim ayına kadar Windows 8, raflardaki yerini alacak.

Microsoft’a yakın kaynaklara göre tablet ve PC’lerde Windows 8 testinin sona ermesiyle birlikte artık yeni işletim sisteminin satışa sunulması için bir engel kalmıyor.

Gartner araştırma şirketinden Michael Gartenberg’e göre Microsoft, Windows 8’e kullanıcı tepkisini en kısa sürede görmek istiyor. iPad’in egemen olduğu tablet alanına Microsoft’un daha fazla sessiz kalamayacağına dikkat çeken Gartenberg, beklemek için bir neden olmadığını vurguladı.

Hatırlanacağı üzere Microsoft, Şubat ayı sonunda Barcelona’da gerçekleştirilen Dünya Mobil Kongresi’nde Windows 8 Consumer Preview’ı tanıtmıştı.. (Hürriyet)

Önceki haberNetbook, tablete karşı
Sonraki haberKör talih
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?