Windows 8 yarışı başladı

Windows 8’in çıkmasına daha birkaç ay var ama dev PC üreticileri, yeni Windows için fena kapışıyor.

Windows 8’in final sürümünü tabii ki merakla bekliyoruz ama bununla beraber merak ettiğimiz bir şey daha var: Windows 8 ile çalışacak tabletler…

Windows 8’li tabletler konusunda şu sıralar ilginç bir mücadele var. Bu mücadele, yeni Windows ile çalışan ilk tableti kimin yapacağı konusunda yaşanıyor. Her ne kadar HP, Dell ve Asus Windows 8’li tabletlerini 2012 bitmeden piyasaya süreceklerini söylese de, diğer bir PC devi Lenovo onlara çalım atmakta kararlı. The Verge’in ismini açıklamadığı bir kaynaktan aldığı bilgiye göre Lenovo, piyasanın ilk “Windows 8’li tabletini” piyasaya sürmek için hazır. Henüz bu tablet hakkında çok fazla bilgi yok. Tek bilinen, cihazda Intel’in yonga setinin bulunacağı.

Lenovo’nun “ilk olacağı” konusunda nasıl bu kadar iddialı konuştuğunu bilemiyoruz ama onu en çok zorlayacak isim, yukarıda saydığımız diğer 3 devden farklı olabilir. Bilindiği gibi Nokia’nın da, Windows 8’li bir tablet için hazırlandığı biliniyor. Nokia ve Microsoft arasındaki yakın ilişki düşünüldüğünde, eğer yetiştirebilirse, Nokia’nın daha önce olacağına şüphe yok.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?