Woody Allen’ı savunma makamına eşi Soon-Yi Previn geçti

#MeToo hareketiyle birlikte Hollywood’daki cinsel saldırı defterleri bir bir açılırken uzun zamandır suçlanan ünlü yönetmen Woody Allen’ı bu kez eşi Soon-Yi Previn savundu.

Woody Allen, Mia Farrow ile birlikteyken Farrow’un evlat edindiği çocuklardan Soon-Yi Previn ile ilişki kurmuştu, ancak Previn’in o sırada 21 yaşında olduğu belirtilmişti.

NADİREN RÖPORTAJ VERİYOR

Sonrasında Previn ile hayatını birleştiren Oscar ödüllü yönetmen, Farrow’un evlat edindikleri içinden kendi nüfusuna geçirdiği iki çocuktan biri olan Dylan Farrow’a cinsel istismarla suçlanmıştı.

Ünlü aktris ve evlatlık kızı Dylan, yıllar önce dile getirdikleri suçlamaları #MeToo döneminde yeniden gündeme getirirken, bugün 47 yaşında olan Soon-Yi Previn uzun zamandır süren sessizliğini bozdu.

‘YENİ KUŞAKLAR BÖYLE BİLMESİN’

New York Magazine’e konuşan Previn, Dylan’ın 7 yaşındayken Allen’ın cinsel tacizine uğradığı suçlamalarının tekrar gündeme getirilmesi karşısında artık konuşmak istediğini belirtti:

”Mia’ya ‘Sevgili Anneciğim’ diye mektuplar yazmak ya da kendisiyle hesaplaşmak hiç istemedim. Ama Woody’ye yapılanlar öyle sinir bozucu, o kadar haksız ki. Mia #MeToo hareketinden istifade edip Dylan’ı kamuoyuna bir kurban olarak takdim etti. Ve şimdi yeni gelen kuşaklar hiç duymalaları gereken bu şeyleri dinliyor.”

FARROW’U SÖZLÜ VE FİZİKSEL ŞİDDETLE SUÇLADI

6 yaşındayken Mia ile eski kocası Andre Previn tarafından evlat edinilen Kore asıllı kadın, çiftin boşanmasının ardından Farrow Allen ile ilişkiye girdiğinde 11 yaşındaydı.

Ünlü akristen sözlü ve fiziksel şiddet gördüğünü iddia eden Previn, bazen kendisine ‘aptal’, ‘moron’ diyen Mia’nın, İngilizce öğrenmekte zorlandığında kendisine tahta alfabe blokları attığını, bir keresinde porselen tavşan biblosu fırlattığını, ”başındaki kanın boşalması için” diyerek ayaklarından havada sallandırdığını söyledi.

‘EVİN EVLADI DEĞİL, HİZMETÇİSİ GİBİ’

Mia’nın kendisine hiçbir zaman anne gibi yaklaşmadığını, çocukları arasında ayrım güttüğünü, kendisinin ve diğer evlatlık çocukların evin hizmetçisi, daha küçük çocukların bakıcısı gibi muamele gördüklerini öne süren Previn, çok çabalamasına rağmen onun evinde büyümesine dair tek güzel anısının olmadığını ifade etti.

MOSES DA SOON-YI GİBİ KONUŞMUŞTU

Daha önce diğer evlatlık çocuklardan yine Kore asıllı Moses Farrow da ünlü akristen şiddet gördüklerine dair açıklama yapmıştı.

‘INGMAR BERGMAN ETKİSİ’

Başta Allen’den nefret ettiğini, kendisini hiçbir zaman baba gibi görmediğini, 1991’de birlikte Ingmar Bergman filmi seyrettiklerinde ise mıknatıs gibi birbirlerine çekildiklerini de anlattı.

1992’de Farrow’un hayat arkadaşının çektiği çıplak Previn fotoğraflarını bulmasıyla ilişki ortaya çıkmış ve medyaya da malzeme olmuştu. Previn, Mia’nın fotoğrafları bulduğunda kendisini tokatlayıp evden attığını sözlerine ekledi.

Dergiye konuşan Allen, ”Toplumdan dışlanmış bir kişiyim. İnsanlar benim Soon-Yi’nin babası olduğumu, zeka geriliği olan reşit olmamıiş kızıma tecavüz edip evlendiğimi sanıyor” dedi.

MIA-DYLAN-RONAN FARROW CEPHESİ ISRARLI

Ancak toplumdan dışlanmasının asıl sebebi olan Dylan Farrow, Twitter’dan dergiye hitaben ’20 yıldır yaptığı ve kanıtlarla desteklediği suçlamalarının arkasında durduğuna’ dair açıklama yaptı.

Dylan, ‘annesinin zoruyla konuşmadığını, Allen’ın yayıncılar ve avukatlar yoluyla büyük baskı uyguladığı annesinin hep kendisinin yanında durduğunu ve onun sayesinde harika bir çocukluk geçirdiğini’ dile getirdi.

Woody Allen ile Mia Farrow’un oğlu olan ve Me Too kapsamında Harvey Weinstein skandalının ortaya çıkmasını sağlayan haberleriyle Pulitzer ödülü kazanan Ronan Farrow da bir kez daha Dylan’ı destekleyen açıklama yaptı.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?