X GAMES 2012

ESPN NETWORK tarafından bu sene Los Angeles‘ta 18 ‘incisi düzenlenen X GAMES 2012 Summer ‘da yarışmacılar izleyicilere birbirinden keyifli dakikalar yaşattı.

BMX, MOTO X, RALLY, SKATEBOARD olarak 4 ana dalda gerçekleşen X GAMES‘lere değişik ülkelerden yaklaşık 200 sporcu katıldı.

Yer çekimine karşı gelenler olarak da bilinen X GAMES’lerde Skateboard dalında yarışan yaşları 11-13 arasında değişen X GAMES oyunlarının en genç sporcuları olan Tom Schaar,Trey Wood, Jagger Eaton yaptıkları showlarla izleyicilerin büyük sevgisini kazandılar.

Los Angeles şehirinin merkezinde bulunan Staple Center, Nokia Tiyatrosu ve LA LIVE ‘ın etrafına kurulan parkurlarda gerçekleşen X GAMES‘lere 4 gün boyunca yaklaşık 250 bin biletli seyirci katıldı.

X GAMES 2012 ‘ye damgasını vuran bir diğer gösteri de HOT WHEELS DOUBLE LOOP oldu. Rally Car sürücüsü Tanner Toust ve Hollywood’da araba sahnelerinin tanınmış dublörü Greg Tracy‘nin 50 metre yükseklikte iki ayrı parkurdan oluşan dairenin içerisinden özel hazırlanmış arabaları ile 360 derecelik bir geçiş yapmaları izliyicilerden büyük alkış aldı.

2013 yılında Barcelona, Münich, Foz Do Iguacu, Tines gibi şehirlerde tertiplenecek olan X GAMES‘ler dünya çapında da popüleritesini arttırmaya çalışacak.

X GAMES 2012 ALTIN MADALYA KAZANANLAR

BMX STREET FINAL/GARRETT REYNOLDS

BMX FREE STYLE PARK/ SCOTTY CRANMER

BMX VERT FINAL/JAMIE BESTWICK

BMX BIG AIR FINAL/STEVE MCCANN

MOTO X FREE STYLE /TAKA HIGASHINO

MOTO X STEP UP/RONNIE RENNER

MOTO X BEST TRICK/JACKSON STRONG

MOTO X ENDURO/MIKE BROWN

WOMAN MOTO X RACING/VICK GOLDEN

WOMAN MOTO X ENDURO X /MARIA FORSBERG

RALLY CROSS/SEBASTIAN LOEB

WOMAN SKATEBOARD STREET/ALEXIS SABLONE

SKATEBOARD BIG AIR/BOB BURNQUIST

SKATEBOARD GAME OF 8/RYAN DECENZO

SKATEBOARD PARK/PEDRO BAROS

SKATEBOARD VERT/PIERRE LUC GAGNON

SKATEBOARD STREET/PAUL RODRIGUEZ

Barbaros Tapan / Los Angeles


ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?