Yalın Los Angeles’ta sahnede

Yalın ve Japonya’nın R&B kraliçesi A.I, Alaturka Online’a konuştu.

Geçtiğimiz perşembe Los Angeles’ta verdikleri konserde Amerikalılar’a unutulmaz bir gece yaşatan Yalın ve Japonya’nın R&B kraliçesi A.I, Kelebek’e konuştu.

A.I, “Famous şarkısındaki sesin sahibinin yaşlı biri olduğunu düşünüyordum, oysa Yalın çok gençmiş” derken, Yalın ise A.I ile birlikte ABD’de single çıkaracağını açıkladı.Universal Müzik’in davetiyle Amerika’ya giden Yalın, Japonya’nın R&B kraliçesi A.I’nin konserinin özel konuğuydu.

İzleyenleri gecenin geç saatlerine kadar coşturan bu özel konser, 31 Ocak gecesi, Los Angeles’taki El Rey Theatre’da gerçekleşti. Yalın, gecede, “Değmez” adlı şarkısının İngilizce versiyonu “Famous”ı A.I ile birlikte yorumladı.

İkili, bundan sonra verecekleri konserlerde de bir araya gelme kararı aldı.

A.I: TÜRKİYE’DEN SADECE YALIN’I TANIYORUM

Türkiye ile Japonya’nın dostluğu çok eski yıllara dayanır. Sizin Türk insanına ya da Türk sanatçısına dair fikriniz var mı?

Evet, Yalın’ı tanıyorum. Daha önce hiçbir fikrim yoktu Türkiye hakkında ve hiçbir Türk sanatçısını tanımıyordum.

– Yalın’la ilk kez bu konserde mi bir araya geldiniz?

Evet, Yalın’ı ilk kez burada gördüm. Onun şarkılarını dinlemiştim ve yaşlı biri olduğunu sanmıştık. Oysa gençmiş, daha 27’sinde… Ben de 26.

– Plak firmanız olan Universal Müzik’ten size, bir Türk sanatçısının şarkısının da içinde bulunduğu 10 eser gönderildi. “Değmez”i yani “Famous”ı ilk duyduğunuzda ne hissettiniz? Neden 10 şarkı arasından bu şarkıyı seçtiniz?

Öncelikle Yalın’ın sesi etkiledi beni. Daha önce hiç bu tarz bir müzik dinlememiştim. Enstrümanlar çok değişikti, çok hoşuma gitti ve “Kesinlikle bu şarkı olmalı” dedim.

– Peki Yalın, “Famous” ile Japonya’da tanınıyor mu? Bu şarkı ülkenizde seviliyor mu?

Evet, insanlar çok sevdi. Herkes elerini sallıyor şarkı çalarken. “Famous” diye eşlik ediyorlar.

– Barış Manço adını hiç duydunuz mu? Japonya’da pek çok konser verdi ve Japonlar tarafından çok sevilen bir sanatçıydı.

Evet, Barış Manço’yu duydum ama müziğini hiç hatırlamıyorum. Ama mutlaka onu da dinleyeceğim.

YALIN: BU KONSERİ TÜRKİYE’DE TEKRARLAYACAĞIZ

– Bu konser ve A.I hakkındaki düşünceleriniz neler? İlk izleniminizi merak ettim?

Kendi evimde, odamda yaptığım şarkıların bir şekilde başka dünyalarda söyleniyor olması beni çok heyecanlandırıyor. A.I derseniz; cıvıl cıvıl, zıp zıp bir kız çocuğu ile karşılaştım. Çok iyi enerjisi olan, güleryüzlü biri. Her şeyden önce çok güzel sesi var. İnşallah Türkiye’de de bu konseri yapacağız birlikte…

– Bu konser sizin için nasıl bir önem taşıyor?

Gerçekten heyecanlıydım, çünkü daha önce hiçbir bağlantım olmayan, tanımadığım bir seyirci kitlesi vardı. Bu konser sonbaharda da Japonya’da DVD olarak satılacak. Böylece Japon halkı da beni görmüş olacak. Bir de bu konserde Universal Müzik’ten önemli yöneticiler vardı. Bu açıdan Amerika yolunda attığım adımların ilki diyebilirim.

– A.I ile Türkiye’de birlikte konser vermek konusunda konuştunuz mu?

Tabii ki… Şimdiye kadar hiç Türkiye’ye gelmemiş, çok merak ediyormuş. Shaggy, ben ve A.I, İstanbul konserinde hep beraber sahnede olacağız herhalde, şimdilik öyle görünüyor. O da Japonya’ya çağırdı, ama nasıl gideceğiz, ne zaman gideceğiz bilmiyorum.

– Los Angeles’ta yeni bir hayata başlayacakmışsınız. Burada neler yapacaksınız?

Eylülde Los Angeles’a taşınmayı düşünüyorum. Amerika’da single çıkarmak istiyorum. Onun için de burada zaman geçirmem gerek

– Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Evet, bir an önce İstanbul’a gelmek istiyorum.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?