Anasayfa Haberler Türkiye Yandaş medya seçim yasaklarına yine uymadı

Yandaş medya seçim yasaklarına yine uymadı

Yandas ve Yalaka Medya

Yandaş medya seçim yasaklarına yine uymadı. Star, Sabah, Yeni Şafak, Ahaber ve Yeni Akit gibi yandaş medya kuruluşlarının seçim yasaklarını delen haberleri ardı ardına yayınladı.

Yandaş medya seçim yasaklarına yine uymadı

24 Haziran’da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için seçim yasakları dün saat 18:00 itibariyle başladı. Ancak hükümete yakın medya bu yasağa uymayarak siyasi polemik yaratacak haberleri manşetlerinde tutmaya devam etti.

24 Haziran seçimleri kapsamında seçim yasaklarına uymayan Sabah, Yeni Şafak, Yeni Akit, Star ve Ahaber gibi medya kuruluşları siyasi içerikli haberlerini manşetlerinde tutmaya devam etti.

Seçim yasaklarının başladığı dün saat 18:00 itibariyle birçok medya kuruluşunun internet sitesinden kaldırılan siyasi içerikli haberler hükümete yakın medya kuruluşları tarafından manşetlerden indirilmedi.

Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı öven ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi yeren açıklamalara yer veren hükümete yakın gazetelerin bu tavrı YSK’nın seçim yasaklarına uymuyor.

Hükümete yakın Star, Sabah, Yeni Şafak, Ahaber ve Yeni Akit gibi yandaş medya kuruluşlarının seçim yasaklarını delen haberleri ardı ardına yayınladı.

YORUM YOK

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?