Yazık Bu Çocuklara ! Seçimi Kaybettik Dönün !

Secimi Kaybettik Donun

Yazık Bu Çocuklara ! Seçimi Kaybettik Dönün !

Adana Belediyesi’nden 14 yaşındaki sporculara seçim ambargosu!

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin U14 kız takımı, Çanakkale’de düzenlenen bir turnuvaya katılmak üzere yolda oldukları sırada, Çanakkale’ye 100 kilometre kala geri çağrıldı. 14 saat otobüsle yolculuk yapan çocuklar Adana’ya geri dönmek zorunda kaldı. Adana’da seçim sonuçları nedeniyle böyle bir karar alındığı belirtilirken, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan sporcuları yeniden Çanakkale’ye davet etti.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun Yurtiçi Faaliyetleri Programı kapsamında organize edilen U14 Erkekler ve Kızlar Anadolu Şampiyonaları Yarı finalleri bugün Çanakkale’de düzenleniyor… Adana Büyükşehir Belediyesi U14 Basketbol Kız takımı ise turnuvaya katılmak üzere yolda oldukları sırada belediye yetkilileri tarafından geri çağrıldı. Otel rezervasyonunun iptal edildiği ve şehre geri dönmeleri söylenen U14 takımı büyük bir şok yaşadı. Çanakkale’ye 100 kilometre kala geri dönen sporcuların yaşadığı mağduriyetin gerekçesi olarak seçimlerde belediyenin kaybedilmesi olarak yorumlandı.

ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANI DAVET ETTİ

Konuyla ilgili Sözcü’ye konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, sporcuları Çanakkale’ye davet ettiğini açıkladı. Gökhan; Ben daha sonra öğrendim. Dün kızlar U14 turnuvası için Çanakkale’ye müsabakaya geliyorlar. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin takımıymış. Onları buraya yollamışlar. Sonra şehre 100 kilometre kala telefon edip geri çağırıyorlar. Biz de dedik gelsinler, ağırlarız ama onlar dönmüş oldular. Çocuk kızlarımızı bekliyorum aileleri ile beraber. Ağırlayacağız onları. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı da yerine yerleşsin. Veliler ile görüştük,bize teşekkür ettiler ama yetmez. O çocukları getireceğiz buralara” dedi.

Yaşanan durumun sosyal medyada paylaşılmasının ardından çok sayıda vatandaş sporculara destek mesajları paylaştı.

Mehmet ANDAÇ / SÖZCÜ

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?