Yeni Google’a sert tepki

Dev site, Google’ın yeni özelliklerini yerden yere vurdu, Google’dan cevap gecikmedi.

Google’ın arama sonuçlarına sosyal ağ Google+’dan içerikler ekleyerek birtakım yenilikler getirmeye karar verince popüler sosyal ağ Twitter, bu yeniliğe alışılmadık bir tepki verdi ve değişikliklerin milyonlarca kullanıcının “tweet’lerinin” arama sonuçlarında çıkmamasından endişelendiğini söyledi.

Twitter, Google’ın yeniliği hakkında şu açıklamayı yaptı:

“İnsanlar, yıllardır aramak istedikleri şey hakkında en ilgili sonucu bulmak için Google’a güveniyorlar. Çoğu zaman dünyadaki olaylar ve son haberler hakkında bilgi edinmek istiyorlar. Twitter ise 100 milyondan fazla kullanıcısının her gün gönderdiği 250 milyon’dan fazla tweet’le bu gerçek zamanlı bilgi için vazgeçilmez bir kaynak. Genellikle haberler ilk olarak Twitter’da yer alıyor, dolayısıyla Twitter hesapları ve tweet’ler en ilgili sonuçları içeriyor.

Dolayısıyla Google’ın yaptığı değişikliklerin, bu bilgileri bulmayı çok daha zor bir hale getirmesinden endişeleniyoruz. Bunun insanlar, yayımcılar, haber kuruluşları ve Twitter kullanıcıları için kötü olduğunu düşünüyoruz.”

Google, Twitter’ın bu açıklamasına kendi Google+ hesabında Twitter’ın bu açıklamasına şaşırdıklarını, zira geçtiğimiz yaz kendileriyle anlaşmalarını yenilemek istemediklerini ve bunun ardından “rel=nofollow” (bir HTML isteği) isteklerini gördüklerini söyledi. Bakalım Twitter’ın bu sözlere cevabı ne olacak…

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?