Yeni iPad iPad mini Ne Zaman Tanıtılacak?

Apple, bugünden itibaren iPad etkinliği için davetiyeleri göndermeye başladı. Peki Apple’ın iPad etkinliği ne zaman gerçekleşecek?

Tablet piyasasına yön veren Apple’ın iPad modeli yenileniyor ve Apple iPad ailesi için özel bir etkinlik düzenleyerek yeni ürünleri tanıtmayı planlıyor. Son dedikodulara göre etkinlik tarihi 22 Ekim olarak belirlenmiş ve davetiyeler gönderilmeye başlanmış durumda.

yeni ipad ipad mini duyurusu

Geçtiğimiz yılda benzer tarihte etkinlik düzenleyen Apple, 23 Ekim 2012’de dördüncü nesil iPad ve iPad Mini modellerini tanıtmıştı. Bu yıl etkinliği öne alan Apple, neredeyse tam 1 yıl sonra yine iPad ve iPad Mini için etkinlik düzenleyecek. Tanıtılması planlanan ürünlere değinmek gerekirse, beşinci nesil iPad, dördüncü nesil  ile aynı boyutta, daha ince ve iPhone 5S’de olduğu gibi parmak izi okuma sensörüne sahip olacak. iPad Mini ise gelişmiş donanım özellikleriyle karşımıza çıkması bekleniyor. Retina ekrana sahip olacağına dair söylentiler halen devam eden iPad Mini’nin ekranı belirsizliğini koruyor. Tasarım olarak ilk nesil ile aynı özelliklere sahip olması beklenen yeni nesil iPad Mini karşımıza 2 farklı modelle, retina ekranlı ve retina ekransız, olarak çıkabilir. Hem beşinci iPad hem de iPad Mini için yeni renk seçenekleri sunulacak.

Ayrıca 22 Ekimdeki etkinlikte yenilenen MacBook Pro ailesinin de tanıtılması bekleniyor.  Yenilenen retina ekran ve dördüncü nesil Intel işlemcilerle MacBook Pro modelleri daha da güçlenecek. Apple’ın etkinliği San Francisco’daki Yerba Buena Center’da düzenlenecek. Etkinliğin detayları ve yeni ürünlerin özelliklerini sitemizden takip edebilirsiniz. (Scroll)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?