46.7 F
Los Angeles
31 Mart 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaYeni Kasırga Olasılığı: Meksika Körfezi'ndeki Petrol Platformları Tahliye Ediliyor

Yeni Kasırga Olasılığı: Meksika Körfezi’ndeki Petrol Platformları Tahliye Ediliyor

Petrol şirketleri, yeni bir kasırga olasılığına karşı Meksika Körfezi’ndeki petrol platformlarında işçilerini tahliye etmeye başladı.

Ulusal Kasırga Merkezi tarafından yapılan açıklamada Meksika Körfezi’ndeki alçak basınç sisteminin önümüzdeki iki gün içinde tropik fırtınaya dönüşebileceği uyarısı yapılıyor.

Fırtınanın 38 santimetreye kadar yağmur bırakabileceğini söyleyen güney eyaletlerinden Louisiana’nın valisi olağanüstü hal ilan etti.

Olası kasırganın denizdeki petrol ve doğal gaz platformlarını tehdit etmesi üzerine Shell, Exxon Mobil ve BP şirketleri üretime ara verdi. Chevron ise yalnızca acil öneme sahip olmayan personelin tahliye edileceğini, ama üretimin etkilenmeyeceğini bildirdi.

Öte yandan Amerika’nın doğu eyaletleri, geçen haftasonu gelen Irene kasırgasının ardından hala toparlanmaya çalışıyor. Irene, kuzeydoğu eyaletlerinden Vermont, Connecticut, New York ve New Jersey’de kısmı zarara yol açtı. Bölgede hala yüzbinlerce kişinin elektriksiz olduğu bildiriliyor. Bazı okullar henüz açılmazken, yollarda da onarım çalışmaları devam ediyor. (VOA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,399BeğenenlerBeğen
16,219TakipçilerTakip Et
3,502TakipçilerTakip Et
7,711TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın