Yeni Miami Başkonsolosu Burç Ceylan Görevine Başladı

Yeni Miami Baskonsolosu Burc CeylanYeni Miami Başkonsolosu Burç Ceylan Görevine Başladı. Başkonsolos Burç Ceylan T.C. Miami Başkonsolosu olarak görevine 1 Ağustos 2017 tarihinde başladı.

Yeni Miami Başkonsolosu Burç Ceylan Görevine Başladı

Başkonsolos Burç Ceylan Türkiye Cumhuriyeti’nin Miami Başkonsolosu olarak görevine 1 Ağustos 2017 tarihinde başladı.

Burç Ceylan Kimdir?

T.C. Miami Başkonsoloslu Başkonsolosu Burç Ceylan’ın Özgeçmişi

1 Ağustos 2017 tarihi itibariyle T.C. Miami Başkonsolosu olarak göreve başlayan Burç Ceylan, Dışişleri Bakanlığı’nda Yurtdışı Tanıtma (2000-2003) ve Enformasyon (2008-2010) Genel Müdür Yardımcılıkları ile Başbakanlık Dışişleri Başdanışmanlığı’nda (2014-2017); yurtdışında ise T.C. Kahire (2003-2005), T.C. Singapur (2005-2008), T.C. Tel Aviv (2010-2011) Büyükelçilikleri ile, Türkiye Cumhuriyeti’nin Birleşmiş Milletler (New York) Nezdindeki Daimi Temsilciliği’nde (2011-2014) görev yapmıştır.

TED Ankara Koleji ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Başkonsolos Ceylan, yüksek lisansını Jean Monnet bursiyeri olarak University of Kent at Canterbury’de (İngiltere), Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları alanında tamamlamıştır.

Başkonsolos Ceylan evli ve iki çocuk babasıdır.

T.C. Miami Başkonsolosu Burç Ceylan’ın Mesajı

Saygıdeğer Vatandaşlarımız,

Değerli Ziyaretçiler,

Başkonsolosluğumuzun internet sayfasına hoş geldiniz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Miami Başkonsolosu olarak görevime 1 Ağustos 2017 tarihinde başlamış bulunmaktayım.

Görevimi çok kısa bir süre önce devralmış olmama rağmen, yakın bir geçmişte kurulan Başkonsolosluğumuzun, sizlerin de destekleriyle, kısa sürede önemli başarılara imza attığını gözlemlemekten memnuniyet duydum. Ülkemiz ile görev bölgemiz arasında her alandaki ilişkilerin gelişmesine yönelik atılmış önemli adımlar olan bu başarıların, görev sürem boyunca artarak devam etmesi ve devraldığımız bayrağın daha ileri noktalara taşınması en temel gayemizdir. Her bir vatandaşımızın yurtdışında birer Elçi olduğu, zaman zaman ülkemizi, bu vazifeyle mükellef kılınmış resmi kurumlar kadar etkili temsil edebildikleri gerçeği doğrultusunda, sizlerin işbirliğine büyük önem verdiğimi bu vesileyle paylaşmak isterim. Bilhassa yabancı memleketleri kendilerine mesken seçen, görev bölgemizdeki yerel alışkanlıklara, beklentilere ve mevzuata çok daha hakim olan sizlerin deneyim ve yönlendirmeleri, bizler için son derece önemli birer kılavuzdur.

ABD’nin Amerikalara açılan kapısı olarak tanımlanan, Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde önemli bir merkez ve küresel bir sembol haline gelen Miami’de ay yıldızlı bayrağımızı resmen dalgalandıran Başkonsolosluk ekibimizin bir parçası olmaktan ve siz değerli vatandaşlarımıza, ülkesel gücümüzün en temel dayanaklarından olan sanayi ve iş çevrelerimize, ülkemizi geleceğe taşıyacak öğrenci, akademisyenlerimize, yaşam damarlarımızı besleyen kültür ve sanat insanlarımıza hizmet verecek olmaktan duyduğum gurur ve mutluluğu ise ayrıca belirtmek isterim.

Başkonsolosluğumuz görev bölgesi Florida, Kuzey ve Güney Carolina, Georgia eyaletleri ile Porto Rico’dan oluşmaktadır. Bu bölgelerle ülkemiz arasındaki ekonomik, ticari, kültürel, bilimsel ve sosyal bağları sağlamlaştırmak için çaba sarfedeceğiz. Hedefimiz, görev bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın çıkarlarını korumak ve geliştirmek, burada yerleşik toplumumuzun ülkemizle bağlarını muhafaza edip geliştirirken, yaşadıkları toplumda saygın konumlar elde etmelerini sağlamak ve kendilerine, içerisinde yaşadığımız çağın gerektirdiği kalitede konsolosluk hizmeti ve himayesi vermektir. 2015 Temmuz ayında hizmete giren mevcut hizmet binamız, gerek konumu gerek teknik altyapısı ile, arzu ettiğimiz mesai kalitesine ulaşabilmemiz için bizlere büyük bir avantaj sağlamıştır. Bununla birlikte, vatandaşlarımızın her şeyin en iyisine layık olduğu bilinciyle, sizlerin de geribildirimleri sayesinde, kendimizi daha da geliştirmeye devam edeceğiz. Bu maksatla, kabul salonumuza sizlerin görüş ve değerlendirmelerinizi istirham ettiğimiz bir “görüş ve öneri kutusu” yerleştirdik. Bizlere ileteceğiniz tüm değerlendirmeleri önemle inceleyecek, hayata geçirmeye çalışacağız.

Sizlerle kurduğumuz etkileşimin başlangıç noktası olan internet sayfamızın güncel olmasına ve sizlere bu platform üzerinden her vesileyle zamanlıca bilgi aktarımında bulunmaya gayret sarf edeceğimizi belirtmek isterim. İnternet sayfamızdan Başkonsolosluğumuzca yapılan duyuruları takip edebilir, Konsolosluk hizmeti ve ülkemizle ilgili başka web sayfalarına erişebilirsiniz.

Başkonsolosluğumuz sosyal medya aracılığıyla da aktif paylaşımlarda bulunmaya devam edecektir. Sosyal medyayı sık kullanan vatandaşlarımızın bizleri, Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarımızdan da takip etmelerinden memnun oluruz. Bu platformların, yaygın kullanım ve işlevsel tasarımları nedeniyle, vatandaşlarımıza erişim hızı açısından, web sitemizden daha verimli olabildiği bir gerçektir. Bu platformların istek, eleştirileri ve önerilerinizi Başkonsolosluğumuza aktarmak için de etkin araçlar olduğunu da hatırlatmak isterim.

Başkonsolosluğumuzun sadece Konsolosluk hizmeti almak üzere gelinen bir bina değil, ülkemizin sizlere en yakın kapısı olduğunu lütfen unutmayınız. Ayrıca, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirebileceğimiz, keza görev bölgemizdeki vatandaşlarımız arasında da iletişim ve dayanışmayı kuvvetlendirebileceğimiz pek çok vesileyle sizlerle biraraya gelmek bizler için büyük bir mutluluk olacaktır. Bu birlikteliğin Başkonsolosluğumuz kadar, siz gurbetçi vatandaşlarımızın kuvvetine de kuvvet katacağına inanıyorum. Bu çağrımı, öğrenim ve hatta turizm maksadıyla daha kısa süreler için görev bölgemizde bulunacak vatandaşlarımız için de yineliyorum. Başkonsolosluğumuz tüm imkanlarıyla sizlere destek olmak üzere hazırdır.

Sözlerimi tamamlamadan, web sitemize ilgi gösteren yabancı konuklarımız için de birkaç cümle sarfetmek istiyorum. Gerek Başkonsolosluğumuz web sitesi, gerek her bir Konsolosluğumuz personeli, ülkemizin tarihi, kültürü, doğal güzellikleri, iş imkanları hakkında bilgi almak isteyen değerli misafirlerimizin olası sorularını yanıtlamak için hizmetinizdedir. Dört mevsimi, tarihin ve medeniyetlerin kesişme noktasındaki konumu, dillere destan Türk mutfağı, genç ve dinamik nüfusu ve en önemlisi Türk misafirperverliği ile Türkiye, emin olunuz doğru adrestir. Henüz ikna olmadıysanız Türk kahvemizi içmeye bekliyoruz, birkaç yudum ve hoş sohbetten sonra ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

Bu vesileyle, siz değerli misafirlerimize sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyor, şahsım ve mesai arkadaşlarım adına en içten saygılarımı sunuyorum.

Burç Ceylan

T.C Miami Başkonsolosu

Yeni Başkonsolos Burç Ceylan Miami’deki vazifesine hayırlı bir vesile ile başladı

Deniz Ertem Sahinoglu - Gokhan Sahinoglu Burc Ceylan Miami Evlilik

Yeni Başkonsolos Burç Ceylan Miami’deki vazifesine hayırlı bir vesile ile başladı. Deniz Ertem Şahinoğlu ve Gökhan Şahinoğlu çifttinin nikahını kıydı.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?