Yeni moda LED tişörtler

tqualizer shirt

Sahip olduğu elastik LED paneli sayesinde bulunduğu ortamdaki sesin ritmine göre ışık veren akıllı tişörtler ABD’de yoğun ilgi görüyor.

Gelişen LED teknolojisi sayesinde incelen ekranlar artık “giyilebilir” hale geldi. Amerikalı Magic T-shirt adlı firmanın Çin’den getirterek New York genelinde satışa sunduğu akıllı tişörtler, sese duyarlı elastik LED panelleri sayesinde ortamdaki ses düzeyine göre ışık veriyor.

Şirket yetkilisi Tiffany Zhou, yüzlerce grafik tasarıma sahip tişörtlerin özellikle turist ve gençlerden ilgi gördüğünü söyledi. New York genelinde 10’un üzerinde personelle birçok noktada hizmet verdiklerini belirten Zhou, stant açtıkları fuarlara katılım az olsa bile, akıllı tişörtlerin satışının memnuniyet verici olduğunu ifade etti. Günlük satış rakamlarını açıklamayan Zhou, sese duyarlı LED tişörtleri 35 dolara sattıklarını kaydetti. Times Meydanı yakınındaki mağazalarının ağırlıklı olarak turist müşterileri ağırladığını söyleyen Zhou, “Turistler genellikle sese duyarlı tişörtleri hediye amaçlı tercih ediyor. Bazıları da gece kulüplerinde giymek için alıyor. Genelde insanlar ilk gördüklerinde şaşırıyor” dedi.

LED Tisortler

ABD genelinde 30-45 dolara satılıyor

Şirket yetkilisi Calvin Huang da tişörtler hakkında genel bilgi verdi. Yıkanabilir akıllı tişörtlerde ekran ışığını daha iyi göstermesi için siyah rengin tercih edildiğini anlatan Huang, “Tişörtlerde kibrit kutusu büyüklüğünde bir kontrol paneli bulunuyor. Sadece iki adet AAA pil ile 9 saat çalışan sistem,üzerindeki açma-kapama düğmesi sayesinde devre dışı bırakılabiliyor. Bu durum pil ömrünü uzatıyor” diye konuştu.

Oğlu Harrison ile alışverişe çıkan Heather Kerrick, akıllı tişörtlerin okul çağındaki gençler arasında moda olduğunu belirtti. Tişörtleri “çok eğlenceli” bulduğunu ifade eden Kerrick, grafikler arasında seçim yapmanın oldukça zor olduğunu söyledi. Kerrick, “Sanırım Harrison için seçim yapmak zor olacak” diye konuştu.

Akıllı tişörtler, özellikle karanlık ortamlarda dikkat çekiyor. Dans pistleri için tasarlanan tişörtlerin beğenilmeyen tek noktası ise rengi. Siyahı tercih etmeyenler, küçük bir delik açtıkları takdirde sahip oldukları herhangi bir tişörtü LED panelli hale dönüştürebiliyor. Kirlenen tişörtler, LED paneli ve kontrol paneli söküldükten sonra yıkanabiliyor.

(AA)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?