Yeni T.C. Houston Başkonsolosu Serhad Varlı Göreve Başladı

Yeni T.C. Houston Başkonsolosu Serhad Varlı Göreve Başladı

Yeni T.C. Houston Başkonsolosu Serhad Varlı Göreve Başladı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Texas eyaletinde yer alan Houston şehrine yeni atanan Başkonsolos Feyza Serhad Varlı görevine başladı.

Görevine 1 Ocak 2022 Cumartesi günü başlayan T.C. Houston Başkonsolosu Serhad Varlı , daha önceTürkiye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilci yardımcılığı yapıyordu. Kendisi, Akil Öktem’den boşalan Houston Başkonsolosluğu görevini devraldı.

İşte T.C. Houston Başkonsolosu Serhad Varlı’nın mesajı;

Değerli Vatandaşlarımız,

Türk-Amerikan Toplumunun Kıymetli Mensupları,

1 Ocak 2022 tarihi itibariyle TC. Houston Başkonsolosu olarak görevime bağlamanın onurunu yaşıyorum.

Teksas, Alabama, Arkansas, Louisiana, Mississippi, New Mexico, Oklahoma ve Tennessee eyaletlerini kapsayan görev bölgemizde yaşayan ve görev bölgemizi ziyaret eden siz kıymetli vatandaşlarımızın her an yanında olmaya devam edeceğimi belirtmek isterim.

Ülkemizin ve vatandaşlarımızın hak ve çıkarlarının korunması, konsolosluk hizmetlerine kesintisiz ve etkin sürede karşılanması ile siz vatandaşlarımızın talep ve beklentilerinin mümkün olan en kısa sürede karşılanması en önemli önceliğimiz olacaktır. Bu doğrultuda, Backonsolosluğumuzun kapıları tüm vatandaş ve soydaşlarımıza her zaman açık olmayı sürdürecektir.

Ticaret, Din Hizmetleri ve Eğitim Ataşeliklerimizle birlikte, görev bölgemizdeki eyaletlerle ülkemiz arasindaki ekonomik, ticari, bilimsel ve kültürel, bağları daha da geliştirmek, sorumlu olduğumuz eyaletlerdeki resmi makamlarla yakın işbirliği ve diyalog resis etmek Türk ve Amerikan halkları arasında yeni ve daimi köprüler kurmak mesai arkadaşlanmla birlikte ana hedeflerimiz arasında yer alacaktır.

T.C. Houston Başkonsolosluğu olarak internet sitemiz ve sosyal medya hesaplammz üzerinden sizlerle iletişim halinde olmayı sürdüreceğiz. Bu bağlamda, başta bayramlarımız, olmak üzere,bizleri birleştiren tüm önemli günlerde sizlerle biraraya gelmeyi arzu ediyorum. Önümüzdeki dönemde görev bölgemizdeki vatandaşlarımızın ve soydaşlarımızın çalışmalarını desktelemeye ve başarılarını ön plana çıkarmaya devam edeceğiz.

Sizleri en samimi duygularla selamlıyor ve esenlikler diliyorum.

Serhad VARLI
Başkonsolos

Alaturka Online olarak, T.C. Houston Başkonsolosu Serhad Varlı’ya yeni görevinde başarılar diliyoruz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?