Yeni T.C. Miami Başkonsolosu Feyza Barutçu Altuğ Göreve Başladı

Yeni T.C. Miami Başkonsolosu Feyza Barutçu Altuğ Göreve Başladı

Yeni T.C. Miami Başkonsolosu Feyza Barutçu Altuğ Göreve Başladı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde yer alan Miami şehrine yeni atanan Başkonsolos Feyza Barutçu Altuğ görevine başladı.

Görevine Ocak 2022 itibariyle başlayan T.C. Miami Başkonsolosu Feyza Barutçu Altuğ, daha önce Yunanistan’da görev yapıyordu. Kendisi, Burç Ceylan’dan boşalan Miami Başkonsolosluğu görevini devraldı.

İşte T.C. Miami Başkonsolosu Feyza Barutçu Altuğ’nun mesajı;

Değerli vatandaşlarımız / soydaşlarımız,
Sevgili Amerikalı dostlarımız,

Türkiye Cumhuriyeti Miami Başkonsolosu olarak Ocak 2022 itibariyle görevime başlamış olmaktan onur duyuyorum.

Görev bölgemiz bildiğiniz üzere Florida, Georgia, Kuzey ve Güney Carolina ile Puerto Rico’ yu kapsamaktadır. Önceki değerli Başkonsoloslarımızın açtığı yolda, siz saygıdeğer vatandaşlarımıza en kaliteli ve güler yüzlü hizmeti vermek kalıcı önceliğimiz olmaya devam edecektir. Bu vesileyle, Miami’ deki ilk kadın Başkonsolosumuz olmaktan heyecan duyduğumu da eklemeden geçemeyeceğim. #kadineli

Önümüzdeki dönemde, aslı görevimiz olan konsolosluk hizmetlerinin ve vatandaşlarımızın çıkarlarının korunması yanında, görev bölgemizdeki ev sahibi ülke makamlaryla ilişkilerimizin başta ekonomik ve kültürel olmak üzere her alanda ilerletilmesi, köklü Türk-Amerikan dostluğunun ve karşılıklı anlayışın geliştirilmesi hususlarına da özellikle ağırlık vereceğiz.

Ülkemizin ve ay-yıldızman görünürlüğünün artırılmast için, sizlerin de, eviniz olan Başkonsolosluğumuza her daim sahip çıkacağınıza güvenim tamdır. Bu çerçevede, uzak mesafeler ve zor salgın koşulları, birlikte misss gibi bir Türk kahvesi içmeyi her zaman mümkün kılamasa da, telefon, e-posta ve sosyal medya üzerinden değerli görüşlerinizi, katkılarınızı, önerilerinizi ve desteklerinizi beklediğimizi hatırlatmak isterim.

Son olarak, mesai arkadaşlarım ve şahsım adına görev bölgemizde yaşayan ya da burayı ziyaret eden tüm vatandağlarımıza ve dostlarımıza en içten saygılanmızı sunar, sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.

Feyza Barutçu-Altuğ
Başkonsolos

Alaturka Online olarak, T.C. Miami Başkonsolosu Feyza Barutçu Altuğ’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?