Yeşil Kart Başvuruları 5 Kasım’da sona erecek.

Yabancılara ABD’de yasal göçmenlik statüsü imkanı sağlayan “Green Card Piyangosu” (2013 Çeşitlilik Göçmen Vize Kura Programı-DV 2013) başvuruları 5 Kasım’da sona erecek.

Sadece ABD Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesindeki (www.dvlottery.state.gov) başvuru formunun online doldurulmasıyla gerçekleştirilebilen Green Card Piyangosu’na başvurular 4 Ekim 2011 günü başlamıştı.  Başvurular 5 Kasım 2011, Cumartesi günü Doğu Standart Vaktine (EST) göre öğlen (GMT –5) 12:00 ‘de sona erecek.

DV 2013 kura sonuçlarının “www.dvlottery.state.gov” internet sitesinden 12 Mayıs 2012’den sonra duyurulacağı belirtildi.

ABD yönetimi, “Çeşitlilik Göçmen Vize Programı” çerçevesinde her yıl, dünyanın çeşitli ülkelerinden başvuranlar arasında yapılan çekiliş sonucunda, 50 bin civarında kişiye yasal göçmenlik statüsü veriyor. Geçen yılki 2012 Çeşitlilik Göçmen Vize Kura Programına 15 ila 20 milyon civarında kişi katılmış, ilk açıklanan kura sonuçları farkedilen bilgisayar hatası nedeniyle iptal edilmişti ve yeniden kura çekimi yapılmıştı.

Başvuruyu kendiniz hiçbir ücret ödemeden yapabilirsiniz

ABD’nin 2013 Çeşitlilik Göçmen Vize Kura Programı’na başvurular tamamen ücretsiz. Hazırlanan ve Türkçesi de bulunan başvuru klavuzunu dikkatlice okuduktan sonra birkaç dakika içinde dijital fotografinizı yükleyip, başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Green Card Piyangosu başvurusu (DV-2013) ile ilgili Türkçe klavuzu indirmek için tıklayın.

Green Card Piyangosu başvurusu (DV-2013) başvuru sayfasına ulaşmak için tıklayın.

Green Card sahiplerine neler sağlıyor?

1-Amerika’ya vizesiz giriş-çıkış hakkı
2-Amerika’da oturma ve çalışma hakkı
3-Amerikan üniversitelerinde indirimli eğitim ve burs alma hakkı
4-5 sene sonra Amerika vatandaşlık başvurusunda bulunma hakkı 5-Amerika’da işyeri açabilme hakkı

Green Card Piyangosu dolandırıcılarına dikkat !

Dünyanın çeşitli ülkelerindeki milyonlarca kişinin Amerika’da yaşam için umut bağladığı Green Card Piyangosu ile ilgili sahte e-mail gönderimleri ile internet üzerinde çok fazla dolandırıcılık olayı yaşanıyor.

Green Card çekilişi talihlilerine hiçbir şekilde e-mail gönderilmiyor. Talihli başvuru sahiplerine kazandıkları ve sonrasında yapacakları işlemlerle ilgili bilgi sadece normal posta yolu ile başvuruda belirttikleri adrese gönderiliyor.

Green Card e-mail gönderimleri hakkında ABD Dışişleri Bakanlığı resmi web sitesinde yapılan açıklamaya ulaşmak için tıklayın. (Süleyman AYAZ / HÜRRİYET-NEW YORK)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?