Yüceler: THY sosyal medyayı en başarılı kullanan havayolu

Fatma Yuceler Smart Business Markayi Yukseltmek

Smart Business Dergisi, THY’nin Batı Yakası Müdürü Fatma Yüceler’i “Markayı Yükseltmek” konulu röportajıyla kapağına taşıdı.

Yüceler: THY sosyal medyayı en başarılı kullanan havayolu

Yeni pazarlama teknikleri ve stratejiler konusunda yayın yapan Smart Business Dergisi, Türk Hava Yolları (THY)’nın Batı Yakası Müdürü Fatma Yüceler’i “Markayı Yükseltmek” konulu röportajıyla kapağına taşıdı.

Uzun yıllardır THY ‘de görev yapan , New York ve Avrupa‘da da görev yapan Fatma Yüceler, röportajında; Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’ine geldiğinde burada marka bilinirliliğinin en önemli etken olduğunu gözlemlemiş ve tüm pazarlama stratejisinin bunun üzerine kurulması gerektiğini tesbit etmiş.

fatma-yuceler-smart-business-magazine-cover

2011 yılında THY‘nin Los Angeles seferlerini başlatmak üzere Los Angeles‘a atanan Yüceler‘in yönetiminde THY bu hatta, haftalık 4 olan uçuş sayısını kısa bir süre sonra her güne çıkarttı.

Yüceler Röportajında ” Marka bilinirliliğiniz olmazsa, reklamı, sosyal medyayı iyi yönetemezseniz yarışın dışında kalırsınız. Biz THY olarak bunları fırsat görüyoruz en iyi şekilde kullanmaya çalışıyoruz, geldiğimiz noktada THY sosyal medyayı en başarılı kullanan havayolları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Marka algısının yanısıra röportajunda ekip çalışmasının önemini vurgulayan Yüceler , büyük başarıların sadece uyumlu bir ekip çalışmasıyla mümkün olduğunu ve ekibinizle ilişkilerinizi sağlam temeller üzerine kurulması gerekliliği ve tüm ekibin, THY’larının sürekli büyümesine ve başarısına katkıda bulunmayı amaç edinmesinin önemine “ değindi.

THY’nin son yıllarda gerçekleştirdiği önemli sponsorluklar ve reklam filmlerinin marka algısının yükselmesine büyük katkısı bulunduğunu belirten Yüceler , THY‘nin gitgide artan marka algısının yükselişinden ve bir dünya markası haline gelmesinden büyük gururu duyduklarını ifade etti.

Alaturka Online / Los Angeles

1 YORUM

  1. twitterda adresi güzel çalışıyor. hem kampanya olsun, indirim olsun, hem yardımcı olmak anlamında gerçekten on numara. büyük marka dediğin de böyl olmalo zaten. helal oslun..

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?